شناسهٔ خبر: 135918 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواشناسی هشدار داد؛

وزش باد شدید و رگبار باران در برخی استان‌ها

باد طوفان توفان وزش باد سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی (به ویژه درساعات بعدازظهر و اوایل شب) از امروز تا روز یک‌شنبه هفته آینده موجب رگبارباران ورعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک و تگرگ می‌شود.

این سامانه روز جمعه ارتفاعات شمال البرز، ارتفاعات شمال و شمال شرق تهران، غرب گلستان، شرق و شمال سمنان، مناطق مرکزی شمالی و شمال غرب کرمان، شمال آذربایجان غربی، نیمه شمالی خراسان رضوی را در بر می‌گیرد.

روز شنبه نیز استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و روز یک‌شنبه اردبیل، نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، قزوین، البرز،تهران، شمال مرکزی و ارتفاعات سمنان درگیر این سامانه می‌شوند.

اثر مخاطره سامانه آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی به اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، وپارک خودروها درمناطق مسقف توصیه کرده است.