شناسهٔ خبر: 135927 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تلاش راهداران البرزی برای بازگشایی محور کرج- چالوس ادامه دارد

انسداد محور کرج-چالوس مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای البرز با اشاره به مسدود شدن محور کرج- چالوس به علت وقوع سیل و ریزش سنگ گفت: همه امکانات راهداری استان برای بازگشایی هرچه سریعتر محور به کار گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (البرز)، علی زندی‌فر اظهار کرد: شب گذشته شاهد وقوع سیل، ریزش کوه و گل و لای در محور کرج - چالوس بودیم که سبب انسداد این مسیر شد.

وی افزود: از همان ساعات اولیه بارش‌ها به همراه معاون راهداری در محور کرج- چالوس حضور یافتیم و بلافاصله نیروها، تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری نیز به این محور اعزام شدند تا مسیر مسدود شده بازگشایی شود.

این مسئول با بیان اینکه 7 اکیپ راهداری در قالب 28 نیروی عملیاتی و 22 نیروی پشتیبان سریعا به محور کرج- چالوس اعزام شدند، گفت: از دیروز تاکنون این نیروها بدون وقفه مشغول به فعالیت هستند تا مسیر هرچه سریعتر بازگشایی شود.

زندی‌فر توضیح داد: درحال حاضر با تلاش راهداران البرزی و نیروهای امدادرسان تمامی افرادی که در سیل متوقف شدند شب گذشته در راهدارخانه گچسر و مکان‌های امن دیگر اسکان یافتند و صبح امروز توسط 6 دستگاه اتوبوس به کرج منتقل شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: همچنین 1200 خوردروی گرفتارشده در محور کرج- چالوس نیز در مسیر جایگزین از محور خارج شدند.

این مسئول بیان کرد: درحال حاضر محور مذکور با همت نیروهای راهداری استان پاکسازی شده است اما به علت آب‌بردگی برخی نقاط مثل محدوده تونل شماره پنج، گالری تکاوران و پیچ خزنکلا مسیر تا بهسازی کامل آن مسدود خواهد بود.

وی تاکید کرد: درحال حاضر بهسازی محور در محدوده پیچ خزنکلا درحال انجام است و عملیات بهسازی محدوده گالری تکاوران و تونل شماره پنج از صبح فردا آغاز می‌شود.