شناسهٔ خبر: 136241 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تفاهم سازمان ملی زمین و مسکن با وزارت تعاون برای ساخت مسکن

سر در ساختمان سازمان ملی زمین و مسکن سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک این سازمان با معاونت امور تعاون وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی برای ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به عزم دولت برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی متقاضیان و تامین مسکن آنها، گفت: در این تفاهم‌نامه به دنبال این هستیم تا از تعاونی‌های دارای صلاحیت و خوش‌سابقه در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن و اتمام پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر استفاده کنیم.

مالکی افزود: استفاده از زمین‌های تعاونی‌های مسکن در کشور و ایجاد بسترهای لازم برای حمایت دولت از این تعاونی‌ها برای ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی بر عزم دولت بر اتمام پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر نیز تاکید کرد و ادامه داد: با کمک به مدیریت تعاونی‌ها، استفاده از ظرفیت قانونی برای تشکیل جلسات مجمع تعاونی‌ها و کمک به حسابرسی آنها و همچنین استفاده از ظرفیت صندوق ملی مسکن در صددیم تا واحدهای باقیمانده مسکن مهر را هم به زودی تکمیل کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، مالکی خاطر نشان کرد: به زودی کارگروه مشترکی برای راهبری و ایجاد زمینه اجرای این تفاهم‌نامه تشکیل خواهد شد.