شناسهٔ خبر: 138266 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تحویل ۱۷ هزار مترمربع زمین در طرح جوانی جمعیت به ۱۵۴ خانوار مازندرانی

جوانی جمعیت مازندران همزمان با دهه امامت و ولایت با حضور استاندار مازندران و مسئولان استانی ۱۷ هزار مترمربع زمین به ارزش ۱۶۸ میلیارد تومان در طرح جوانی جمعیت به ۱۵۴ خانوار مازندرانی تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران)، همایش جوانی جمعیت(واگذاری زمین در راستای ماده ٣و٤قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت) امروز همزمان با دهه امامت و ولایت و در آستانه عید بزرگ غدیر با حضور سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، علی‌اصغر باقرزاده دبیر مجمع نمایندگان مجلس مازندران، کمال علیپور نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی، روح‌الله سلگی معاون سیاسی امنیتی استاندار، علی دیوسالار مدیرکل راه و شهرسازی مازندران و مسئولان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات اداره کل هواشناسی استان برگزار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در این همایش گفت: تاکنون یک‌هزار و ۱۳۰ نفر در سامانه اجرای واگذاری زمین رایگان ثبت‌نام کرده‌اند.

علی دیوسالار با اعلام اینکه افراد ثبت نام شده پس از راستی آزمایی مشمول طرح واگذاری زمین رایگان می شوند، ادامه داد: اکنون تهیه زمین برای جوانی جمعیت برای یک هزار نفر استان در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه آمادگی واگذاری زمین به هر تعداد که واجد شرایط باشند، در استان وجود دارد از همکاری جهاد کشاورزی و منابع طبیعی مازندران در واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت قدردانی کرد.

سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران در این همایش باقدردانی از اقدامات و تلاش‌های اداره کل راه و شهرسازی مازندران، اظهار داشت: مشوق‌های قانونی جوانی جمعیت در استان به عنوان یک مقوله مهم فرهنگی و اجتماعی باید به صورت مضاعف مورد توجه و عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: اگرچه مسائل مختلف در معدل کاهش نرخ جمعیت اثر بخشی دارند،اما باید مشوق‌های جوانی جمعیت را به درستی و در اسرع وقت عملی شود.

حسینی‌پور افزود: موضوع فرهنگی یک از مولفه‌های اصلی نرخ پایین جمعیت استان بوده و ارگان‌ها و نهادهای تاثیرگذار در این بخش باید ورود جدی داشته باشند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری زمین باید مراقبت ایجاد شود که مشوق‌ها در کمترین زمان به محض تولد فرزند در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

وی گفت:به همین دلیل مشوق‌های جوانی جمعیت را باید در مازندران افزایش بدهیم اگرچه قوانین وجود دارد و موضوع واگذاری زمین به خانواده بالای سه فرزند را داریم ، اما باید مشوق‌های بیشتری ارائه بدهیم.

حسینی‌پور هدیه زمین رایگان به خانواده‌های که فرزند سومشان بدنیا آمد در محل بیمارستان اهدا شود، گفت: امنیت شغلی برای زنان شاغل در دستگاه‌های دولتی و بخش‌های تولید و صنعتی با هدف فرزندآوری را به طور واقعی عملیاتی کنیم.

استاندار مازندران بیان کرد: متولیان فرهنگی، دینی ، اعتقادی ، اجتماعی ، اقتصادی و هنرمندان باید در جهت تشویق جمعیت جوانی مازندران وارد عرصه شوند.

وی با اعلام اینکه گفتمان واحد جوانی جمعیت مازندران باید گسترش یابد، گفت: مجموعه ادارات از جمله راه و شهرسازی مازندران باید برای جمعیت پنج میلیونی استان پیش‌بینی مسکن داشته باشد.