شناسهٔ خبر: 138431 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در راستای طرح جوانی جمعیت انجام شد؛

واگذاری ۲۰۵ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر در کهنوج و عنبرآباد

جنوب کرمان زمین مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان از واگذاری ۲۰۵ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر در جنوب استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری راه و شهرسازی (جنوب کرمان)، محمد ساردویی مدیر کل راه و شهر سازی جنوب کرمان در حاشیه مراسم واگذاری زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر که به مناسبت عید غدیر برگزار شد، گفت: با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی برای ترویج فرزند آوری وطرح جوانی جمعیت، یکی از برنامه‌های دولت برای تامین مسکن اقشارجامعه طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است، که در این مراسم  توانستیم به ۲۰۵ خانواده واگذاری زمین رایگان به داشته باشم.

وی اظهار کرد: خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنها همزمان یا پس از زمان ابلاغ قانون جوانی جمعیت یعنی از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد مشمول این تسهیلات می شوند.

ساردویی استقبال از این طرح را در جنوب خوب دانست و افزود : نزدیک به ۲۰۰۰نفرپرونده از جنوب استان کرمان در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌ شده است که  تعداد ۲۰۵ قطعه زمین و به تفکیک برای شهرستان کهنوج۱۱۶  نفر و ۸۹ نفر در شهرستان عنبرآباد تخصیص پیدا کرد که براساس قرعه کشی که انجام شد زمین خود را دریافت خواهد کرد.

وی گفت: متقاضیان دارای شرایطی که اعلام شده  برای ثبت نام ،باید به سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

مدیر کل راه و شهر سازی جنوب کرمان در پایان گفت: زمین‌های اهدایی به خانواده‌ها رایگان است و فقط هزینه آماده سازی زمین بعد از دو سال تنفس، به صورت اقساط هشت ساله از متقاضیان دریافت خواهد شد.