شناسهٔ خبر: 14052 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز فروش بلیت پروازهای عتبات از فردا به مناسبت اربعین

آژانس هوایی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از آغاز فروش بلیت‌های هواپیما به عتبات عالیات به مناسبت اربعین از روز شنبه ۱۶ آبان خبرداد.

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آغاز فروش بلیت پروازهای نجف و بغداد از ساعا ۸ صبح فردا شبنه ۱۶ آبان گفت: به دلیل جلوگیری از سوء استفاده برخی آژانس های هواپیمایی در فروش بلیت پروازهای نجف و بغداد با نرخ‌های گران که سال های گذشته شاهد آن بودیم، امسال با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری برای سفر به عتبات عالیات به مناسبت اربعین، نرخ های ثابت در نظر گرفته شده است.

وی با یادآوری اینکه نرخ بلیت هواپیما در مسیر تهران-نجف-تهران ۹۵۰ هزار تومان٬ تهران-بغداد-تهران ۸۵۰ هزار تومان، مشهد-نجف-مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد-بغداد-مشهد نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است اظهار کرد: نرخ بلیت پروازهای عتباب از سایر فرودگاه‌ها از جمله اصفهان و تبریز به نجف نیز با نرخ ۹۵۰ هزار تومان خواهد بود.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپمایی نرخ‌های مصوب به مقاصد پروازی عتبات عالیات فقط مربوط به بازده زمانی ۵ تا ۱۸ آذر است و در صورت مشاهده فروش بلیت بیش از نرخ های مصوب با متخلفان برخورد می‌شود.

سامانی همچنین با تاکید بر اینکه هیچ ایرلاینی مجاز نیست بلیت مسیرهای پروازی به عتبات را در بازه زمانی ۵ تا ۱۸ آذر به صورت چارتر عرضه کند گفت: تمام بلیت های این مسیر باید به صورت سیستمی به متقاضیان فروخته شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: نرخ‌های مصوب برای مسیرهای پروازی عتبات مربوط به کلاس پروازی اکونومی است و کلاس‌های پروازی درجه یک (first class) و کلاش تجاری (business class) مشمول این قیمت‌گذاری نمی‌شوند بلکه به دلیل ارائه خدمات بیشتر در این کلاس های پروازی نرخ بلیت آنها نیز بیش از نرخ های مصوب است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به صورت هفتگی ۸۶ پرواز برنامه‌‌ای به مقصد نجف و ۵۵ پرواز برنامه‌ای به بغداد از کشورمان انجام می‌شود که به مناسبت اربعین شرکت های هواپیمایی درخواست انجام پروازهای فوق العاده خود را به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه داده‌اند./

نظر شما