شناسهٔ خبر: 14059 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون آخوندی اعلام کرد:

هزاران پرونده زمین‌خواری دولتی در محاکم قضایی

سیدمحمد پژمان رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به وضعیت زمین‌خواری در شهرها، گفت: چندین هزار پرونده زمین‌خواری در زمین‌های دولتی در محاکم قضائی مطرح است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي محمد پژمان در خصوص وضعیت زمین خواری در شهرها و پیگیری‌های سازمان ملی زمین و مسکن، به مهر گفت: ما در برخی مناطق اختلافاتی را با زمین‌خواران داریم و برخی مالکان هم ادعاهایی روی برخی زمین‌های دولتی دارند.

وی با اعلام اینکه این سازمان چندین هزار پرونده در محاکم قضایی دارد، افزود: این پرونده‌ها شکایاتی است که سازمان از زمین‌خواران داشته و یا برخی مالکان از سازمان دارند.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر اینکه از ابتدا نمی‌توان اینها را زمین‌خوار نامید، افزود: ممکن است که از سالیان گذشته در برخی زمین‌ها کشت انجام می‌دادند و یا به‌صورت قولنامه‌ای زمینی را خریداری کردند و یا اینکه مالکیتی داشته‌اند، بنابراین نمی‌توان برخی را زمین‌خوار نامید.

پژمان با اشاره به اینکه اگر در نهایت هدف این افراد زمین‌خواری بوده باشد باز هم به شدتی که در اراضی ملی و منابع طبیعی است ما در شهرها این مشکل را نداریم، گفت: در شهرها اسناد روشن و کاربری‌ها قطعی است ولی در مواردی که افراد تجاوز و یا تعدی به زمین‌های دولتی داشتند، در حال پیگیری هستیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه موضوع شکایت و بازپس‌گیری زمین‌ها امر جاری در بخش زمین است، افزود: در هر صورت با پیگیری‌های قضابی و ارائه اسناد و مدارک، وضعیت مالکیت زمین‌ها مشخص می‌شود.

نظر شما