شناسهٔ خبر: 14178 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

احمدی لاشكی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد:

ارائه گزارش پیشرفت‌ ساخت آزادراه تهران-شمال به کمیسیون عمران / عزم جدی دولت یازدهم پروژه را احیا کرد / آخوندی مدیری برنامه‌‌محور و از پایه‌های قدرت‌ دولت تدبیر و امید است

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس از عزم جدی ایجاد شده در دولت یازدهم برای پیشبرد و تکمیل «ابر پروژه» آزادراه تهران-شمال تشکر و قدردانی کرد و گفت: گزارشی از روند مطلوب اجرای پروژه به کمیسیون عمران ارائه می‌دهم.

قاسم احمدی لاشكی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به بازدید اخیر معاون اول رئیس جمهور٬ وزیر راه و شهرسازی٬ رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مسئولان استانی از آزادراه تهران-شمال گفت: در مدتی که همکاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان برای ساخت ابر پروژه آزادراه تهران-شمال شکل گرفت کارهای مهم بسیاری در این پروژه انجام شد به طوریکه این میزان پیشرفت پروژه به هیچ وجه قابل قیاس با گذشته نیست.

وی با بیان اینکه عزم جدی دولت موجب احیای پروژه آزادراه تهران-شمال شده است٬ افزود: باید از مثلث حل بحران ابر پروژه آزادراه تهران شمال کمال قدردانی داشت و شخص دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور٬ دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی و آقای سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اراده‌ای محکم برای پیشبرد این پروژه در دولت یازدهم ایجاد کرده‌اند و امور پروژه را با سرعت مثال زدنی پیش می‌برند.

 قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال با اختصاص ۶۰ میلیارد تومان رفع نقص شد

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری هزینه‌کرد ۶۰ میلیارد تومانی برای رفع نقص قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال ادامه داد: در حال حاضر در قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال زیرساخت مناسبی برای تردد مردم آماده و استانداردسازی شده و مردم می‌توانند از حد فاصل مرزن‌آباد تا چالوس از این مسیر استفاده کنند.

احمدی لاشكی درباره قطعه اول آزادراه تهران-شمال حد فاصل کن سولقان تا شهرستانک٬ گفت: با روی کار آمدن دولت جدید و ایجاد شدن این عزم در دولت قرارداد شرکت چینی تقلیل یافت و آن‌ها که تقریبا کار را رها کرده‌ بودند امروز به شدت به صورت چند شیفت با نیرویی بالغ بر ۳۵۰ کارگر متخصص چینی در این قطعه آزادراهی مشغول کار هستند علاوه بر این در قسمت‌های دیگر قطعه کار بین ۵ پیمانکار  ایرانی تقسیم شده است و آن‌ها نیز با عزم و اراده جدی در حال کار هستند.

وی با یادآوری اینکه قطعه نخست آزادراه تهران-شمال مسیر اتوبان همت تا شهرستانک را به کمتر از ۳۰ دقیقه کاهش می‌دهد٬ اضافه کرد: این آزاداره مسیر را حدود ۶۰ کیلومتر از شهرستانک تا تهران کوتاه می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: با توجه به بازدیدی که از قطعه نخست داشتیم قطعا اگر کار با همین سرعت پیش برود وعده دولت در خصوص بهره‌برداری از قطعه نخست تا پایان سال ۹۵ محقق می‌شود و چنانچه این اتفاق بیفتد خدمت بسیار بزرگی از سوی دولت تدبیر و امید به مردم ایران رخ خواهد داد.

تونل البرز ۱۵ کیلومتر مسیر را کوتاه می‌کند

وی با اشاره به انجام مطالعات پیچیده برای قطعه دوم آزادراه تهران-شمال و اقدامات انجام شده در این قطعه گفت: بزرگترین تونل جاده‌ای کشور به نام تونل "البرز" به طول ۶.۴ کیلومتر در این قطعه آزادراهی در حال احداث است که یک لاین این تونل آماده و اگر کامل و بهره‌برداری شود مسیر را از پیچ سرهنگ تا پل زنگونه ۱۵ کیلومتر کوتاه می‌کند.

احمدی لاشکی دکتر آخوندی را مدیری لایق٬ برنامه‌‌محور و از پایه‌های قدرت‌ دولت تدبیر و امید خواند و افزود: چنانچه در این مسیر به وزارت راه و شهرسازی کمک شود پروژه‌های ماندگاری برای کشور مثل آزادراه تهران-شمال بر جای می‌ماند.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به انتظار ۲۰ ساله مردم برای به سرانجام رسیدن پروژه آزادراه تهران-شمال٬ گفت: کار انجام شده فعلی به هیچ وجه قابل قیاس با اقدامات گذشته نیست.

وی با بیان اینکه گزارشی از این بازدید و روند اجرای مناسب پروژه آزادراه تهران-شمال خطاب به رئیس کمیسیون عمران مجلس ارائه می‌دهم و مراتب تقدیر و تشکر خودم را اعلام خواهم کرد٬ ادامه داد: به عنوان نماینده مردم در مجلس وظیفه خود می‌دانم که این عزم و اراده و به تبع آن از اقدامات صورت گرفته نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه ۱۳ آبان با حضور در قطعه یک آزادراه تهران شمال از این قطعه بازدید کردند و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی آن قرار گرفتند.

در این بازدید محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، احمدی نوری معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سید حسین هاشمی استاندار تهران، سیدحمید طهایی استاندار البرز٬ احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر، محمد سقایی نماینده مردم استهبان و نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی٬ ابوالفضل باقرنیا مدیرکل راه و شهرسازی البرز و اعتمادی مدیرعامل شرکت آزادراه تهران شمال٬ معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند./

نظر شما