شناسهٔ خبر: 14297 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استراتژیک‌ترین بندر شمال کشور صورت می‌گیرد:

برگزاری هفتمین اجلاس مشترک پنج جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر

پوستر اجلاس بنادر اجلاس مشترک پنج جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر به میزبانی بندر امیرآباد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر گفت هفتمین اجلاس مشترک پنج جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر با حضور کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان ۲۵ و ۲۶ آبان در بندر امیرآباد برگزار می‌شود.

علی خدمتگزار مدیر بندر امیرآباد، بررسی آخرین پیشرفتها و دستاوردهای بنادر حوزه دریای خزر، توسعه و گسترش همکاری‌های بندری و دریایی، تسهیل تجارت و روان‌سازی مقررات تخلیه و بارگیری کالا، تشریک مساعی در عرصه‌های اقتصادی در بخش کشتیرانی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌ها و افزایش کارایی و ارتقاء عملکرد بنادر دریای خزر با انتقال تجربیات و همکاریهای علمی و آموزشی را بخشی از محورهای این نشست عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت حمل و نقل دریایی از اهمیت بالایی برخوردار است افزود ایمنی و امنیت دریانوردی ، تجسس و نجات دریایی، کنترل و بازرسی کشتی‌ها، پیشگیری و مقابله با آلودگی ناشی از کشتی‌ها با برگزاری مانورهای مشترک و توسعه خطوط کشتیرانی و تعمیر و نگهداری کشتی‌ها از دیگر محورهای این اجلاس بین المللی است.

خدمتگزار همچنین به توریسم دریایی و ظرفیت بالای سواحل استان در این حوزه اشاره و تأکید کرد در تلاش هستیم با طرح این موضوع در این اجلاس، ظرفیت‌های لازم برای حمل و نقل مسافری را ایجاد نماییم.

مدیر بندر امیرآباد با اشاره بر  محیط زیست دریایی گفت: همکاری و همگرایی برای حفاظت از محیط زیست دریایی مورد تأکید کشورهای حاضر در این اجلاس خواهد بود.

نظر شما