شناسهٔ خبر: 14396 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با هفته یادمان قربانیان سوانح رانندگی

طرح‌های ارتقاء ایمنی جاده‌ای در استان همدان اجرا می‌شود

هفته ايمني همزمان با هفته یادمان قربانیان سوانح رانندگی در کشور, اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان طرح های ارتقای ایمنی عابرین پیاده , ؛ دانش آموزان مدارس حاشیه راهها و موتورسیکلت سواران را اجرا می‌کند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها بیان کرد : با هدف  توجه افکار عمومی جامعه نسبت به مقوله تلفات سوانح رانندگی و مسئولیت اجتماعی رانندگی ایمن ۲۳ تا ۲۹ آبان هفته گرامیداشت یادمان قربانیان سوانح رانندگی نام گرفته است.

نصرت ا...حیدری نام گذاری عناوین این هفته را شامل : عابرین پیاده، قربانیان سوانح رانندگی، کودکان، دانش آموزان، سالمندان، افراد کم توان،موتورسیکلت سواران، رانندگان و خانواده ذکر کرد و گفت: در هر روز برنامه‌های ویژه‌ای از جانب متولیان و دستگاه های اجرایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شنبه ۲۳ آبان به عنوان روز عابرین پیاده نام‌گذاری شده است ، اظهار داشت: همزمان با اولین روز این هفته طرح آموزش ایمنی عابرین پیاده در روستای کرکان از توابع شهرستان ملایر با هدف آشنایی عابرین با  فرهنگ عبور و مرور به اجرا درآمد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌ها بیان کرد : در سومین روز از هفته یادمان قربانیان سوانح رانندگی که روز دانش آموز و ایمنی نامیده شده  نسبت به نواختن زنگ ایمنی در یکی از مدارس حاشیه راههاو اجرای برنامه های آموزشی اقدام می شود.

حیدری افزود : انجام طرح فوق در روز ۲۵ آبان ماه ، در «مدرسه ابتدایی آمنه » واقع در شهرستان بهار روستای همه کسی به عنوان نماد ایمنی در همدان با حضور مسئولین اجرا خواهد شد.

وی به تاثیر نهادینه شدن ارتقای ایمنی و فرهنگ درست رانندگی در جامعه و کاهش تلفات جاده‌ای اشاره کرد: وافزود به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه آموزش‌ها باید از رده سنی پایین صورت گیرد. چرا که  آموزش‌های ارائه شده امروز به کودکان می‌تواند در پیشگیری از سوانح جاده‌ای در آینده موثر باشد.

حیدری گفت خاطر نشان کرد آمار سوانح و تلفات ناشی از عدم استفاده درست از موتورسیکلت به ویژه در مناطق روستایی قابل توجه است و نام گذاری یک روز از این هفته به این گروه بیانگر اهمیت موضوع است.

وی افزود : طرح آموزش صحیح استفاده از این وسیله نقلیه و به خصوص استفاده از کلاه ایمنی یکی از طرح های مورد نظر این اداره کل است و مانور ارتقای ایمنی موتور سواران نیز روز۲۷ آبان ماه سال جاری در روستای خلعت آباد از توابع شهرستان کبودراهنگ برگزار می‌شود.

نظر شما