شناسهٔ خبر: 145365 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی زنجان خبر داد؛

معرفی ۶۰۸ واحد مسکونی در محلات بافت فرسوده استان زنجان برای اخذ تسهیلات بانکی

کردلو زنجان رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان از معرفی ۶۰۸ واحد مسکونی در محلات بافت‌ فرسوده در استان زنجان برای اخذ تسهیلات از بانک خبر داد.

بهزاد کردلو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (زنجان)، به آمار ثبت نام تسهیلات بافت فرسوده در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در استان زنجان به آدرس  اینترنتیhttps://saman.mrud.ir اشاره کرد و گفت: از پایان  سال ۱۴۰۰ نیز حدود یک هزار و ۲۰۲ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره و قیدار برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده ثبت نام کرده اند و از این تعداد هم ۶۰۸ واحد مسکونی در بافت فرسوده به بانک معرفی شده است.

وی تاکید کرد: همچنین از این تعداد  ۴۸۸ واحد مسکونی منجر به انعقاد قرار داد شده (عاملیت سال ۱۴۰۰ ) که ۲۰۰ واحد مسکونی هم دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد هستند.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازافرینی  راه و شهرسازی زنجان گفت: به محض تامین اعتبار از سوی شرکت بازآفرینی شهری، مابقی متقاضیانی که درسامانه جامع طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کردند به بانک معرفی خواهند شد و  ثبت نام از متقاضیان در بافت های مذکور در سامانه فعال می‌شود.

کردلو با بیان اینکه بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده بسیار مهم است، بیان کرد: توجه به این مهم جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را می‌گیرد و توسعه مبلمان شهری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این مناطق را به دنبال دارد.