شناسهٔ خبر: 145417 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رشد ۱۷ برابری میانگین راهسازی در آذربایجان‌غربی

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: راهسازی در آذربایجان‌غربی از ۹ کیلومتر در سال به بیش از ۱۵۰ کیلومتر رسیده و این آمار رشد ۱۷ برابری را نشان می‌دهد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)،  سید محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی اظهار کرد: توسعه زیرساخت های ارتباطی در آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی این استان بسیار حائز اهمیت بوده و انعکاس این عملکرد جهاد تبیین بوده وهمکاری بیش از پیش صدا و سیمای مرکزآذربایجان‌غربی را می‌طلبد.

وی افزود: جهاد تبیین مساله مهم و قابل توجهی است که باید در راستای امید آفرینی جامعه عملکرد دستگاه اجرایی به درستی تبیین شود.

بهره‌برداری از ۲۰۴ کیلومتر راه و بزرگراه در سال جاری 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: راه محور توسعه بوده و در همین راستا طی امسال ۲۰۴ کیلومتر راه و بزرگراه در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده و عملیات ساخت ۴۶۲ کیلومتر راه و بزرگراه در دست انجام است.

حمزه‌لو اضافه کرد: بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل‌ونقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: پوشش رسانه‌ای فعالیت‌های توسعه‌ای راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با جدیت دنیال می‌شود و این امر در اولویت است.

 ناصر حجازی فر ادامه داد: فعالیت‌های شبانه‌روزی راه و شهرسازی در راستای توسعه استان غیرقابل چشم پوشی بوده و پوشش فعالیت‌های این بخش دنبال می‌شود.