شناسهٔ خبر: 145445 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در پنج ماهه نخست سال جاری ثبت شد؛

رشد ۳۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر تجاری سجافی

بندر سجافی رئیس اداره بندر و دریانوردی سجافی از رشد ۳۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در ۵ ماه ابتدای امسال خبر داد و گفت: در طول این مدت بیش از ۱۸ هزار تن کالا در بندر تجاری سجافی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، امراله درویشی رئیس اداره  بندر و دریانوردی سجافی گفت: در پنج ماهه ابتدای سال جاری بیش از ۱۸ هزار تن کالا در بندر تجاری سجافی تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه از ۳۹ درصد رشد برخوردار بود.

رئیس اداره  بندر و دریانوردی سجافی ادامه داد: در این مدت ۱۶۴ فروند شناور تجاری در بندر سجافی تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

درویشی تصریح کرد: بندر سجافی با برخورداری از مزایایی نظیر پس‌کرانه جمعیتی مناسب در حوزه بازار، زیرساخت‌های مناسب برای صادرات آبزیان، محصولات کشاورزی و احشام، دارای قابلیت‌هایی همچون راه‌اندازی تجارت کالاهایی نظیر لوازم خانگی، منسوجات، قطعات یدکی خودرو همچنین تجارت ساحلی با استان بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه بندر سجافی در اقتصاد شهرستان هندیجان نقش کلیدی دارد و بیش از ۸۰۰ فروشگاه تجاری وابسته به فعالیت‌های این بندر هستند، افزود: نزدیک به  ۲۰۰ فروند شناور تجاری در بندر سجافی فعالیت دارند و این شناورها در زمینه ورود کالاهای ملوانی موجب اشتغال مستقیم برای نیروهای بومی و اهالی منطقه شده‌ است.

یادآور می‌شود بندر تجاری سجافی در ٣٧ کیلومتری شهرستان هندیجان با ۳ پست اسکله به طول ۱۰۵ متر و آبخور ۳ متر دارای ۲ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و ۶ هزار متر بارانداز از بنادر محلی و فعال بنادر خوزستان است که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد.