شناسهٔ خبر: 145585 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تردد ۶۴۳ هزارو۷۲۲ وسیله نقلیه در محورهای ورودی استان سمنان در دهه پایانی ماه صفر

photo_2023-07-23_20-04-27.jpg سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از تردد ۶۴۳ هزار و ۷۲۲ وسیله نقلیه در محورهای ورودی استان سمنان در دهه پایانی ماه صفر بازه زمانی ۲۰ الی ۲۷ شهریور سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهدی مقیمی سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از تردد ۶۴۳ هزار و ۷۲۲ وسیله نقلیه در محورهای ورودی استان سمنان در بیستم تا بیست هفتم شهریور ماه سال جاری مقارن با دهه پایانی ماه صفر خبر داد و افزود: متوسط ساعتی تردد در محورهای ورودی استان در این بازه زمانی ۳ هزار و ۲۷۶ تردد در ساعت بوده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه های  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: با توجه به آمار احصا شده از سامانه های هوشمند، پنج شنبه ۲۳ شهریور سال جاری پرترددترین روز در این بازده زمانی بوده است.

مقیمی، سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای ورودی استان طی این مدت را ۱۲/۱ درصد عنوان کرد و افزود: سامانه های هوشمند حمل و نقل از قبیل دوربینهای نظارت تصویری، سامانه های تردد شمار، سیستم توزین در حال حرکت و سامانه های ثبت تخلف در کلیه جاده های استان سمنان فعال هستند و از این طریق، وضعیت ترافیکی و همچنین رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در محورها مورد کنترل و پایش قرار می گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد: رتبه تردد محورهای ورودی استان دهم کشوری بوده و پرتردد ترین محور در این بازده زمانی محور گرمسار_ آرادان با تردد روزانه ۳۰هزار و ۵۳۵ تردد وسایل نقلیه بوده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه های  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان افزود: همواره همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در قالب گشت‌های نظارت راهداری و ترابری فعالیت مضاعفی دارند و به صورت مستمر در کنار سایر نیروهای امدادی مشغول به خدمت رسانی در طول راه‌های استان هستند. 

مقیمی در پایان اظهار کرد : سامانه تلفنی گویا و اپراتوری ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی درخصوص آخرین وضعیت جاده های کشور است و همچنین سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ نیز آخرین وضعیت و اطلاعات جاده های کشور را در اختیار مردم گذاشته و پایگاه اینترنتی www.۱۴۱.ir نیز علاوه بر اطلاعات راه‌ها، وضعیت جاده ها را به صورت تصویری در اختیار مردم قرار می دهد.