شناسهٔ خبر: 145848 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان:

۵۸ کیلومتر حاشیه راه‌های بوشهر با شیب شیروانی ایمن‌ سازی شد

اصلاح شیب شیروانی محور های استان بوشهر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه محورهای اصلی و نقاط پر تصادف به طول ۵۸ کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (بوشهر) عبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه محورهای اصلی و نقاط پر تصادف به طول ۵۸ کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است.

اخترشناس با اشاره به اهمیت حاشیه راه در کاهش تصادفات خاطرنشان کرد: با توجه به شدت خسارت سوانح ناشی از خروج وسایل نقلیه و به دنبال آن افزایش جان باختگان اینگونه حوادث، پرداختن به ایمنی حاشیه راه از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر یادآور شد: به منظور کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی، اقدامات زودبازده نظیر اصلاح شیب شیروانی جاده‌ ها در دستور کار است.

وی تصریح کرد: همچنین برای ارتقای ایمنی جاده ها برای جلوگیری از برخورد رخ به رخ وسایل نقلیه یا سقوط وسایل نقلیه در پرتگاهها، ۲۲ کیلومتر حفاظ بتنی (نیوجرسی مفصلی) با اولویت نوع جاده و میزان ترافیک آن در استان بوشهر اجرایی شده است.

در زمان حاضر نگهداری ۴ هزار و ۳۳۶ کیلومتر راههای استان بوشهر شامل بزرگراه، راه اصلی، فرعی و راه روستایی برعهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است.