شناسهٔ خبر: 145948 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان:

بیش از ۶ هزار متقاضی زمین قانون جوانی جمعیت در استان اصفهان ثبت نام کردند 

عکس اخبار جشن جوانی جمعیت اصفهان معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۶ هزار نفر در این استان برای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌نام کردند.

محمد کیانی معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ اظهار کرد: در این استان تا کنون بالغ بر ۶ هزار و ۵۰ نفر در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن برای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ثبت نام کردند.  

وی افزود: از این تعداد از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۸۰۱ قطعه به متقاضیان واجد شرایط تخصیص شده که اکثرا تک واحدی تخصیص و بعضاً واگذاری قطعی شده‌اند.  

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: واگذاری زمین به صورت رایگان بوده و صرفا هزینه آماده‌سازی از متقاضیان اخذ می‌شود به این صورت که پس از یک دوره تنفس ۲ساله به صورت اقساط تا هشت سال هزینه آماده‌سازی از متقاضیان اخذ خواهد شد.  

وی گفت: متقاضیان این طرح در تمامی شهرهای استان ثبت نام کردند لذا در شهرهایی که زمین دولتی نداریم در حال الحاق زمین به محدوده شهر و تغییر کاربری هستیم و به محض تامین زمین، اولویت این اداره‌کل در واگذاری زمین، بحث جوانی جمعیت است.  

کیانی عنوان کرد: مطابق با آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.  

وی تصریح کرد: خانوارهایی که فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد اما دارای فرم «ج» قرمز بوده و یا مالکیت دارند نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند و به عبارتی این خانواده‌ها می‌توانند صرفاً برای بار دوم از امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند اما فقط یکبار امکان استفاده از مزایای مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وجود دارد.