شناسهٔ خبر: 146333 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

آسفالت ۶۰ کیلومتر از محورهای روستائی آذربایجان غربی در راستای محرومیت زدائی

AHM_8440.jpg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از آسفالت ۶۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در راستای  محرومیت زدائی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، پیمان آرامون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سالجاری ۵۹ پروژه محرومیت زدائی در محورهای روستائی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که در این پروژه ها ۶۰ کیلومتر از این محور ها آسفالت شده است.

وی افزود: مجموع پروژه های محرومیت زدائی در سطح استان به عدد ۵۹ می رسد که ۳۳ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد، به بهره برداری رسیده است و ۸۰ درصد از پروژه های باقی مانده از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد به بالا برخوردار هستند.

آرامون خاطر نشان کرد: طول کل پروژه های محرومیت زدائی راه های روستائی در سطح استان آذربایجان غربی در سالجاری ۱۱۳.۳ کیلومتر است که ابلاغ شده و در دست مناقصه یا در مرحله انعقاد قرارداد قرار گرفته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: به منظور بهره برداری از این پروژه ها ۹۵ کیلومتر عملیات خاکبرداری و خاکریزی  و در ۸۵ کیلومتر از این محور ها عملیات زیرسازی  انجام گرفته است.