شناسهٔ خبر: 147440 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در راستای صیانت از حقوق بیت‌المال؛

سند تک برگ برای ۷ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان نجف آباد اخذ شد

مرتضی فولادی رییس اداره راه وشهرسازی شهرستان نجف اباد رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نجف آباد گفت: سند مالکیت تک برگ برای هفت هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان اخذ شده است که از این میزان، ۳ هزار و ۳۷۷ هکتار آن تحصیل زمین محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ مرتضی فولادی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نجف آباد اظهار کرد: مطابق با سیاست گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان و در راستای اجرای قانون حدنگار، صیانت از حقوق بیت‌المال و حفظ مالکیت دولت بر روی اراضی دولتی این شهرستان، ۱ ‌هزار و ۴۴۰ برگ سند مالکیت تک برگ بنام دولت و با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ شده است.  

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نجف آباد با بیان اینکه این اقدام با هدف جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و دولتی انجام شده است افزود: اسناد اخذ شده مربوط به هفت هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان بوده است که از این میزان، ۳ هزار و ۳۷۷ هکتار آن تحصیل زمین محسوب می‌شود.  

 وی با اشاره به اینکه اولین گام برای مبارزه با زمین‌خواری اجرای حدنگاری اراضی ملی است، گفت: با اجرای قانون کاداستر و سنددار شدن اراضی، اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی رفع می‌شود، همچنین با اخذ اسناد تک‌برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن می‌رسد.  

فولادی خاطرنشان کرد: ۱ هزار هکتار زمین دولتی در شهرستان نجف آباد، دراجرای ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن در دست اقدام برای بازگرداندن به چرخه مسکن است.