شناسهٔ خبر: 148005 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در نشست استاندار خوزستان با مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان تاکید شد؛

لزوم تامین بخش قابل توجهی از زمین طرح‌های نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت تا پایان پاییز

استاندار خوزستان استاندار خوزستان در بازدید از اداره کل راه و شهرسازی استان در نشستی با حضور مدیران و دست‌اندرکاران این مجموعه به بررسی مسائل و پروژه های در دست اقدام این دستگاه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، علی اکبر حسینی محراب ،استاندار خوزستان، به همراه محمد خانچی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و هیات همراه چهارشنبه بعد از ظهر به صورت سر زده از اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بازدید کرده و از نشستی را با مدیرکل و معاونین و روسای ادارات ستادی این اداره کل برگزار کرد.

در ابتدای این بازدید مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ضمن معرفی معاونت ها و ادارات ستادی وظایف، عملکردها و کارکرد های هر بخش را بصورت مبسوط تشریح کرد. در انتهای این بازدید سه ساعته علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان نشستی را با مدیران اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برگزار کرد.

در این نشست استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم کار و تلاش در اقصی نقاط استان در راستای خدمت به مردم و جلب رضایت شهروندان گفت: باید برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای تامین بخش قابل توجهی از زمین مورد نیاز برای طرح‌های ملی مسکن و جوانی جمعیت تا پایان پاییز انجام شود.

وی افزود: یکی از اقدامات مهمی که نیاز است در دستور کار قرار گیرد توسعه دولت الکترونیک و سیستم‌های هوشمند است تا مراجعات غیرضروری شهروندان به دستگاه کاهش یافته و موجب تسهیل روند انجام امورات مربوط به ارباب رجوع شود.

حسینی محراب اظهار داشت: در مواردی که نیاز به مجوز راه و شهرسازی برای طرح هایی است که موجب تولید و رونق صنایع میشود حمایت لازم صورت گرفته و تا جایی که امکان‌پذیر است با نگاه باز به قوانین نگاه شود.

همکاری و هماهنگی بین دستگاهی، پرهیز از موازی کاری با دستگاه‌ها، صیانت از اموال و دارایی‌های متعلق به دستگاه، تکریم ارباب رجوع و مبارزه با بسترهای بروز رانت و مفاسد اقتصادی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید استاندار خوزستان قرار گرفت.

در این بازدید استاندار خوزستان در جمع کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان نماز ظهر و عصر را در نمازخانه این اداره کل اقامه کرد.