شناسهٔ خبر: 148858 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۶۸۷ خانواده‌ مشمول قانون جوانی جمعیت در سیستان و بلوچستان زمین رایگان دریافت کردند

عطاء اله اکبری دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون زمین رایگان به ۶۸۷ خانواده مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سراسر استان واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، عطاء اله اکبری دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، یک قطعه زمین یا واحد مسکونی رایگان در قالب شرایط مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانوارهای مشمول اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه زمین برای ساخت ۹ هزار و ۴۸ واحد در شهرهای مشمول این استان تامین شده است، گفت: مطابق با آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.  

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد:خانواده‌هایی که شرایط مذکور را دارند نیاز به مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی نداشته و می‌توانند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir/ مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

اکبری افزود: در مجموع چهار هزار و ۸۲۲ متقاضی برای این طرح در سطح استان اقدام به ثبت نام کردند که با پالایش و بررسی‌های به‌عمل آمده از میان ۸۵۹ متقاضی واجد شرایط تایید نهایی شده به ۶۸۷ نفر زمین واگذار شده است و مابقی نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان شهرهای زابل، هامون، نیمروز، میرجاوه ، قصرقند و فنوج مشمول جوانی جمعیت می شوند، خاطر نشان کرد: متقاضیان قانون جوانی جمعیت علاوه بر دریافت زمین ۲۰۰ متری رایگان، برای ساخت آن نیز می‌توانند از تسهیلات پرداختی نهضت ملی مسکن استفاده کنند.