شناسهٔ خبر: 15005 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صدور و تمدید ٩٧٠٠ فقره گواهینامه‎ دریانوردی در هرمزگان

کشتی از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ٩ هزار و ٧٤٤ فقره انواع گواهینامه‎های دریانوردی در مراکز صدور اسناد دریانوردان هرمزگان صادر و به متقاضیان تحویل شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: تغییر و تعویض گواهینامه ‏های دریانوردی براساس اصلاحیه کنوانسیون  STCW٢٠١٠ با در نظر گرفتن شایستگی، مهارت و آموزش دریانوردان انجام می‌شود.

وی افزود: ٥هزار و ١٢٥ فقره گواهینامه شایستگی و مهارت و همچنین ٤هزار و ٦١٩ فقره گواهینامه جانبی و بیش از ٤ هزار فقره شناسنامه دریانوردی توسط اداره امتحانات و گواهینامه‌های دریانوردی استان در سال جاری صادر و تعویض شده است.

نوفرستی گفت: استان هرمزگان در زمینه آزمونهای مربوطه حدود ٥٨٩ نفرآزمون در زمینه های قایقرانی، افسر دوم شناورهای ۳ هزارتنی، ملوانی نامحدود و کاربر موتور های دریایی برگزار کرده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: دریانوردان پس از کسب تجربه و مهارت های عملی و تخصصی مجوز فعالیت در آب های کشور و منطقه را دریافت می کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در استان هرمزگان ۱۱ مرکز آموزش فنون دریایی برای آموزش متقاضیان اشتغال در بخش‌های مختلف حرفه دریانوردی وجود دارد.

نوفرستی گفت: ناوبری شناور، آشنایی با ساختار و تعادل بدنه شناور، ارتباطات مخابراتی، دوره های جانبی آتش نشانی، کمک های اولیه و فنون بقا در دریا از آموزش‌هایی هستند که در مراکز آموزش فنون دریایی هرمزگان ارائه می‌شود./

نظر شما