شناسهٔ خبر: 150076 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی ۲ مرحله زمین به واجدان شرایط جوانی جمعیت در شهرستان دهاقان اختصاص یافت

کریم طیاری - اصفهان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهاقان گفت: تا کنون طی ۲ مرحله زمین به واجدان شرایط جوانی جمعیت در شهرستان دهاقان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ کریم طیاری رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهاقان در خصوص اقدامات به عمل آمده در راستای اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار کرد: مطابق با آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.  

وی بیان کرد: در شهرستان دهاقان ۱۶۰ متقاضی برای این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ متقاضی انصراف دادند و چهار متقاضی نیز به دلیل دارا نبودن شرایط رد درخواست شدند.  

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهاقان افزود: با تلاش های بعمل آمده تا کنون طی ۲ مرحله مراسم قرعه کشی برای اختصاص زمین به واجدین شرایط انجام شده است.  

وی با بیان اینکه در مرحله اول زمین به ۵۲ خانوار و در مرحله دوم به ۵۴ خانواده واجد شرایط تخصیص یافت، گفت: متقاضیان این طرح می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.  

طیاری خاطرنشان کرد: براساس بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ نیز وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، یک قطعه زمین یا واحد مسکونی رایگان در قالب شرایط مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانوارهای دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال اختصاص دهد.  

وی افزود: در این رابطه در شهرستان دهاقان تعداد ۱۱ نفر ثبت نام نمودند که از این تعداد یک نفر انصراف داده است، لذا پیگیری برای تامین زمین متقاضیان واجد شرایط در دست اقدام است.  

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهاقان تصریح کرد: مردم عزیز شهرستان دهاقان در صورت داشتن چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال فقط تا پایان سال ۱۴۰۲ امکان بهره‌مندی از این قانون و دریافت زمین رایگان را دارند.