شناسهٔ خبر: 150626 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی خبر داد؛

روکش آسفالت ۴۵۱ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی

جلسه مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی با مساحت حدود ۴۵ هزار کیلومتر مربع ۲۷ درصد از کشور و جمعیت حدود ۴ میلیون نفر با ۲۱ شهرستان، ۷۰ شهر ۲۷۱۰ روستا قطب صنعتی، کشاورزی و معدنی شمال غرب کشور با دو پایانه مرزی جلفا و نوردوز محل اتصال کشورهای قفقاز و با قرار گرفتن در مسیر کریدورهای حمل و نقل بین المللی نقش مهمی را در امر حمل و نقل ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی اورجعلی علیزاده؛ مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان درصد و شصتمین جلسه علنی شورای شهر تبریز گفت: در مجموع دو وظیفه نگهداری و حراست از جاده‌های مواصلاتی استان و سیاست گزاری  حمل و نقل در حوزه کالا، مسافری و ترانزیت برعهده این اداره کل است. 

وی اظهار داشت: ۱۰ درصد آزاد راه‌های کشور در استان ما قرار دارند. 

علیزاده توضیح داد: نزدیک به ۶۵۰ هزار تن آسفالت در محورهای مواصلاتی استان شامل ۴۵۰ هزار تن در محورهای شریانی و ۲۰۰ هزار تن در راه‌های روستایی در سال جاری آسفالت ریزی شده است. 

وی در رابطه با ایمنی جاده‌ها گفت: ۶۵ نقطه پرتصادف داشتیم که تنها ۱۳ مورد از آن‌ها رفع نشده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده تمام نقاط پرتصادف را مرتفع کنیم. 

علیزاده خبر داد: در حوزه حمل و نقل ۵۰۰ شرکت اعم ازکالا، مسافر وبین المللی و ۵۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان باری دراستان فعالیت می‌کنند. 

علیزاده با ارائه گزارشی از وضعیت اجرای پروژه تعریض اتوبان کسایی گفت: اتوبان شهید کسایی تبریز یک آزاد راه به طول ۱۸ کیلومتر با رمپ و لوپ‌ها در جنوب شهر تبریز است که جنوب شرقی تبریز را به جنوب غربی متصل می‌کند. 

وی گفت: در زمان ساخت  کلیه ابنیه‌های  فنی و جسم راه ۶ خطه طراحی و اجرا و روسازی آن ۴ خطه اجرا شده است. 

علیزاه ادامه داد: حذف رفوژ وسط و زیرسازی بستر و روسازی محل رفوژ توسط اداره کل راهداری  و حمل و نقل جاده‌ای و جابه‌جایی و انتقال درختان و لایه‌های آسفالت و نصب نیوجرسی توسط شهرداری انجام می‌گیرد.