شناسهٔ خبر: 151696 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبر داد:

واریز وجه ۲۸۵۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن در استان اردبیل

واریز وجه 28500 متقاضی نهضت ملی مسکن در استان اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از واریز وجه ۲۸۵۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید خبرنگاران از شهرک شهید سلیمانی اردبیل در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار کرد: ۱۱۸ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد ۴۲ هزار نفر تأیید نهایی شدند.

وی تصریح کرد: از ۴۲ هزار متقاضی تأیید نهایی شده در طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار و ۵۰۰ متقاضی اقدام به واریز وجه نقد کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر از این متقاضیان در شهر اردبیل و پنج هزار متقاضی نیز در سایر شهرها استان اردبیل متقاضی مسکن بوده که با همکاری راه و شهرسازی و بنیاد مسکن عملیات ساخت واحدهای مسکونی در حال انجام است.

حیدری افزود: با تدبیر استاندار اردبیل و تعیین بهترین زمین عملیات ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی از ابتدای امسال شروع شده و پروژه قرار است در مدت ۲۴ ماه اجرایی و عملیاتی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در شهرک شهید سلیمانی ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن پیش‌بینی شده که ۱۳ هزار واحد از این تعداد به مرحله عقد قرارداد رسید.

وی بیان کرد: هفت هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله فونداسیون‌ریزی است و بقیه واحدها نیز قرار است تا پایان امسال به مرحله فونداسیون و اسکلت‌گذاری برسد.

حیدری در ادامه سخنان خود یادآور شد: شهرک شهید سلیمانی در قالب ۱۳ سایت در مرحله اجرا است که علاوه بر مهندسان ناظر از سوی راه و شهرسازی، ۲۷ مهندس ناظر نیز بر روند اجرای این پروژه نظارت مستقیم دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا سه ماهه سال ۱۴۰۴پروژه‌های نهضت ملی مسکن به نتیجه رسیده و شاهد بهره‌برداری کامل از طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل و سایر شهرها باشیم.