شناسهٔ خبر: 151866 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خبر داد؛

سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی در بندر فریدون‌کنار

بندر فریدون کنار مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی در بندر فریدون‌کنار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید کیاکجوری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: برای اولین بار در بین بنادر شمالی کشور، یک سایت گردشگری دریایی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال، توسط بخش خصوصی در اراضی ۱۴ هکتاری بندر فریدون‌کنار احداث خواهد شد.

کیاکجوری در تشریح دیگر سرمایه‌گذاری‌ها در بنادر مازندران اظهار کرد: مهم‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر، طرح احداث کارخانه تولید تجهیزات آزمایشگاهی است که با اعتباری بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است و در صورت بهره‌برداری، بیش از ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

به گفته وی، فراخوان ساخت انبار سرپوشیده ۱۰ هزار متر مربعی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در بندر نوشهر، به زودی اعلام می‌شود و قرارداد آن تا پایان سال جاری امضا خواهد شد.

افزایش ۳۵۴ درصدی صادرات کالا از بنادر مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران اعلام کرد: از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۹۵۰ هزار تن کالا در بنادر نوشهر و فریدون‌کنار تخلیه و بارگیری شده که در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۴ درصد رشد داشته است؛ همچنین عملکرد اداره کل در بخش صادرات کالا از بنادر تابعه بیش از ۳۵۴ درصد و در بخش تعداد کشتی های وارده حدود ۷۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

کیاکجوری با اظهار اینکه بیشترین مراودات این بندرها با کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بوده است، اعلام کرد: محصولات کشاورزی، مواد معدنی، مواد غذایی و لوازم خانگی از مهم‌ترین کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه و غلات، کاغذ و مقوا، چوب و تخته از عمده‌ترین کالاهای وارداتی به این بنادر در سال جاری بوده است.