شناسهٔ خبر: 15206 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اعطای اعتبارنامه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

اعتبارنامه یزد اعتبارنامه اعضای اصلی و علی البدل هفتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد که به امضای وزیر راه و شهرسازی رسیده است، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به آنان اعطاء شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان یزد، در این مراسم که در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد ابراز امیدواری کرد هیئت مدیره دوره هفتم با همدلی و همفکری بتوانند سازمان را به جایگاه اصلی و در خور شأن مهندسان استان برسانند.

سید محمدرضا سيد حسيني با اعلام آمادگی دستگاه‌های مرتبط به ویژه راه و شهرسازی و شهرداری برای تعامل و همکاری با سازمان اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند بازوی فنی و مغز متفکر برای تصمیم گیری‌های اثرگذار در سطح استان باشد و اصل بر این است که هیئت مدیره جدید تمام تلاش خود را برای تقویت قوه مهندسی استان به کار گیرد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: من تمنا می‌کنم که اعضای هیئت مدیره جدید سازمان تمام همّ و غمّ خود را بر این قرار دهند که جایگاه نظام مهندسی در سطح استان ارتقاء یابد و به یاری خدا در سطوح فنی استان به ما کمک کنند. ما امروز به سازمان نظام مهندسی ساختمان و مساعدت های فنی - تخصصی آن بسيار نیاز داریم.

در این مراسم که آقايان عظیمی زاده شهردار یزد، یادگاری مدیر کل دفتر فنی استانداری و تني چند از اعضاي هيئت‌هاي اجرايي و نظارت انتخابات نيزحضور داشتند، غلامرضا رضایی مدیرکل راه و شهرسازی با بیان گزارشی از روند برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان و تشکر از تمامی عوامل اجرایی و دستگاه نظارتی انتخابات گفت: در این انتخابات ۴۹ نفر کاندیداهای واجد شرایط در ۷ رشته به رقابت پرداختند و ۱۷۴۹ نفر از مجموع  ۵۷۵۰ نفر از مهندسان در رأی گیری شرکت کردند که در نتیجه رأی گیری انجام شده در روز شانزدهم مهرماه، یازده نفر اعضای اصلی و ۷ نفر اعضای علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

وی افزود: پس از بررسی شکایات و گزارش‌های موردی در وقت مقرر، نهایتاً صحت انتخابات تأیید و اعتبارنامه منتخبین صادر شد. وي برگزاری الکترونیکی انتخابات سازمان در دوره‌های ششم و هفتم  هیئت مدیره را موفق و توأم با صحت و سلامت توصیف کرد.

در ادامه مراسم اعتبارنامه‌های اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره دوره هفتم سازمان تقدیم آنان شد که در متن آن آقای دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرده است: هیئت مدیره با رعایت کامل موازین قانونی، اعتلاء و توسعه مهندسی را با مشارکت مهندسان نصب العین قرار دهد و در جهت تأمین حقوق شهروندی، ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، حفظ جایگاه و شأن مهندسان در جامعه و ترویج و توسعه اخلاق حرفه‌ای، به عنوان مأموریت‌های بنیادین سازمان تلاش کند.

در این مراسم همچنین به نشانه سپاس از اعضای هیئت مدیره دوره قبل و نیز مسئولان و اعضای هیئت اجرایی و هیئت نظارت انتخابات استان، به آنان لوح تقدیر اهداء شد.

گفتنی است در دوره جدید با توجه به عبور تعداد اعضای سازمان از مرز ۵ هزار نفر، تعداد اعضای هیئت مدیره سازمان از ۹ نفر به ۱۱ نفر افزایش یافته است که شامل ۴ نفر در رشته عمران، ۲ نفر در رشته معماری و ۵ نفر در ساير رشته‌های تخصصی سازمان است.

 

نظر شما