شناسهٔ خبر: 152165 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

احتمال پدیده گردوخاک در نوار غربی کشور از اواخر وقت شنبه

گرد و خاک کارشناس سازمان هواشناسی کشور از احتمال وقوع گردوخاک در نوار غربی کشور از اواخر وقت روز شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق خبر داد.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی و آب و هوای امروز جمعه ۱۷ آذرماه و روزهای آتی را توضیح داد و گفت: امروز در مناطقی از استان‌های گیلان و غرب مازندران، بارش باران رخ می‌دهد و فردا سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود.

کارشناس هواشناسی گفت: بارش‌ها استان‌های واقع در شمال غرب، مناطقی از غرب گیلان و مازندران، قزوین، البرز و شمال استان تهران را در بر می‌گیرد و همراه با وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق و در مناطق کوهستانی و سردسیر به شکل برف خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: از اواخر وقت یکشنبه و روز  دوشنبه مجددا در استان‌های ساحلی خزر بارش رخ می‌دهد و به تدریج به خراسان‌ شمالی کشیده می‌شود.

وی افزود: روز سه‌شنبه هم سامانه بارشی بعدی وارد کشور می‌شود و مناطقی از شمال و شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته رفیعی، از بعد از ظهر شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد در روی کشور عراق، احتمال پدیده گردوخاک در نوار غربی کشور وجود دارد.

کارشناس هواشناسی برای تهران امروز آسمان قسمتی ابری و گاهی وزش باد را پیش‌بینی کرد و گفت:  بیشینه دما به ۱۵ درجه بالای صفر خواهد رسید و کمینه دما نیز ۸ درجه شد.