شناسهٔ خبر: 152432 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هندیجان خبر داد؛

برگزاری آیین تخصیص ۱۰۸ قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در هندیجان

هندیجان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هندیجان از تخصیص ۱۰۸ قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در هندیجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، امین حیات هندیجانی با اشاره به برگزاری آیین اختصاص ۱۰۸ قطعه زمین به متقاضیان اظهار کرد: مطابق با آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشد، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: براساس بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ نیز وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، یک قطعه زمین یا واحد مسکونی رایگان در قالب شرایط مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانوارهای دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال اختصاص دهد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هندیجان بیان کرد: با تلاش‌های به عمل آمده زمین برای متقاضیان حائز شرایط تامین شده است و تا کنون به ۱۰۸ متقاضی طرح جوانی جمعیت زمین مورد نیاز اختصاص یافته است.

حیات هندیجانی خاطرنشان کرد: متقاضیان این طرح در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

وی افزود: در این آیین به ۱۲ زوج که دارای فرزند سوم که بعد از تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰متولد شده اند و یا دارای ۴ فرزند زیر بیست سال بودند به صورت نمادین صورتجلسه تخصیص یک قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ متر مربع به صورت رایگان اهدا شد.

آیین اختصاص زمین به متقاضیان با حضور حسین بحرکانی، فرماندار هندیجان، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالحمید حسینی، امام جمعه شهرستان و دیگر مسئولین شهری در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان هندیجان برگزار شد.