شناسهٔ خبر: 15469 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مشاور سازمان نوسازی بافت‌های فرسوده تایلند مطرح کرد:

لزوم توجه به ابعاد مختلف زندگی اقشار ضعیف جامعه در احیای بافت فرسوده

تی پارادیس مشاور سازمان نوسازی بافت‌های فرسوده تایلند در بازدید از بافت‌های تاریخی استان تهران توجه به وضعیت اقشار ضعیف جامعه که به دلیل فقر شهری در این مناطق ساکن شده اند و جلب مشارکت آنها را ضروری دانست.

تی‌پارادیس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره وضعیت بافت فرسوده شهر تهران و میزان رسیدگی به این مناطق اعلام کرد: اقدامات انجام شده در راستای بهسازی و نوسازی مناطق فرسوده در ایران در مرحله خوبی بوده و نتایج خوبی به همراه داشته است.

پارادیس در ادامه بیان کرد: اینکه در این مناطق دولت زمین را گرفته و ساختمان‌ها را بازسازی و یا نوسازی می‌کند اقدامی بسیار خوب در ایران است که درصورت تداوم باعث بهبود فضای شهری و ارتقای کیفیت زندگی در نقاط ناکارآمد می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: به اعتقاد من در حوزه احیای بافت فرسوده باید به اقشار ضعیف جامعه بسیار توجه شده و در این زمینه به آنها کمک شود.

مشاور سازمان نوسازی بافت‌های فرسوده تایلند در پایان سخنانش به مشکلات ساکنان بافت‌های فرسوده که به دلیل فقر مالی شرایط مالکیت زمین را ندارند نیز اشاره‌ کرد و افزود: قطعا باید در این بخش نیز بررسی‌های دیگری صورت گرفته و در این بخش نیز تصمیماتی اخذ شود./

نظر شما