شناسهٔ خبر: 154999 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ثبت‌نام در سامانه نهضت ملی مسکن روستایی آذربایجان‌غربی امکان‌پذیر شد

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ثبت‌نام‌ متقاضیان مسکن روستایی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در این استان امکان‌پذیر شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( آذربایجان‌غربی)، سید محسن حمزه‌لو جلسه بررسی روند اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در روستاها که در سالن جلسات فرمانداری ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی saman.mrud.ir ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس سهمیه اعلامی، تکلیف آذربایجان‌غربی از ساخت مسکن در روستاهای آذربایجان‌غربی احداث ۵۲ هزار واحد مسکونی است و اراضی مستعد واقع در حریم روستاها شناسایی شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: سیاست و اولویت دولت، تولید مستمر و انبوه مسکن تبیین شده است و این طرح در آذربایجان‌غربی نیز با جدیت دنبال می‌شود.

حمزه‌لو بیان کرد: اراضی واگذاری در روستاهای آذربایجان‌غربی به صورت رایگان و در قالب طرح‌های جوانی جمعیت و ۹۹ ساله به متقاضیان واجد شرایط روستایی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست در سطح استان ۱۵۱ روستا با پنج هزار قطعه و در شهرستان ارومیه ۱۵ روستا با ۴۴۳ قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده و برای متقاضیان واجد شرایط تخصیص انجام می‌گیرد.