شناسهٔ خبر: 15784 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

آخوندی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

بزرگ‌ترین حمایت از مردم، توسعه سرمایه‌گذاری و ارتقای کیفیت است نه قیمت‌گذاری/ حذف ۴۰۰ واگن فرسوده از ناوگان ریلی با وجود تنگنای مالی دولت/ پیشنهاد ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل در برنامه ششم توسعه

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران وزیر راه و شهرسازی گفت: حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و یکی از پیشنهادهای برنامه مبنی بر ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل است و این مسأله می‌تواند به حمل و نقل ریلی کمک شایانی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ دکتر عباس آخوندی امروز شنبه ۲۸ آذر در حاشیه مراسم گرامی‌داشت هفته حمل و نقل که در شرکت راه‌آهن برگزار شد در پاسخ به این سؤال که با وجود لحاظ دو بند از سیاست‌های کلی برنام ششم ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در خصوص راه‌آهن چرا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در برنامه ششم به حمل و نقل ریلی توجهی نداشته است در جمع خبرنگاران گفت: اتفاقا حمل و نقل ریلی در برنامه ششم مورد توجه قرار گرفته و یکی از پیشنهادهای برنامه مبنی بر ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل است و این مسأله می‌تواند به حمل و نقل ریلی کمک شایانی کند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتقاداتش از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکندگان و جایگاه قانونی این سازمان اظهار کرد: سخنانم را در این باره گفته‌ام و شما می‌توانید به اطلاعیه شرکت راه‌آهن در این خصوص مراجعه کنید.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین حمایت از مردم و خدمات‌دهی به آنها زمانی اتفاق می‌افتد که توسعه سرمایه‌گذاری در کنار افزایش ایمنی و ارتقای کیفیت باشد نه قیمت‌گذاری؛ در همین مدت خدماتی که به مردم ارائه شد با وجود تنگناهای شدید مالی خدمات خوبی بود. بیش از ۴۰۰ واگن فرسوده برای افزایش رفاه مردم کنار گذاشته و واگن‌های با کیفیت بهتر جایگزین شده است.

آخوندی در پاسخ به سؤالی درباه تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان منابع دولتی برای تکمیل زیربناهای مسکن مهر تأکید کرد: این رقم همه‌ ساله تخصیص می‌یافت و ما علاوه بر این از اعتبارات وزارتخانه نیز برای خدمات زیربنایی مسکن مهر استفاده کرده‌ایم./

نظر شما