شناسهٔ خبر: 159152 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آزادی ۲ زندانی جرائم غیر عمد به همت راهداری البرز

آزادی زندانی ۲ نوجوان محکوم به زندان با همت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز در آستانه میلاد حضرت مهدی(عج) و نیمه شعبان از بازداشت رهایی یافتند و راهی زندان نشدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (البرز)، میثم قدمی، معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد غنیمتی پایدار و سودآورترین سرمایه معنوی برای انسان است، اظهار کرد: با قدم‌گذاشتن در این راه خیر می‌توان زمینه آزادی کسانی را فراهم کرد که گاها به خاطر اشتباهی سهوی راهی زندان می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در صورت فراگیر شدن می‌تواند به مولدسازی جامعه کمک کند، خاطرنشان کرد: در یک جامعه اسلامی اصلا شایسته نیست که فردی به دلیل یک جرم غیرعمد نتواند به پویایی و جریان عمومی جامعه بازگردد.

این مسئول در ادامه به مشارکت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل البرز برای آزادی زندانیان بدهکار مالی اشاره کرد و گفت: آزادی زندانیان از طریق موکب فعالان حمل و نقل البرز و در قالب شرکت در پویش نذر راه رهایی انجام می‌شود.

قدمی با بیان اینکه در سال جاری درمرحله اول این پویش زمینه آزادسازی حدود ۴۰ زندانی با مجموع بدهی ۷۰۰ میلیون تومان فراهم شد، افزود: در مرحله دوم این پویش و در آستانه میلاد حضرت ولی عصر(عج) و نیمه شعبان نیز زمینه آزادی دو نوجوان ۱۷ ساله فراهم شده است.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: این دو نوجوان به دلیل بدهی در بازداشت بودند و در نهایت حکم زندان برای آنها صادر شد اما به همت موکب فعالان حمل و نقل البرز و خیرین بدهی آنها که در مجموع ۷۰ میلیون تومان بود پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه حکم این دو نوجوان برای ورود به زندان قطعی شده بود اما با پرداخت بدهی آنها، اجرای حبس محکومین منتقی شد، افزود: امیدواریم با فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب، این سنت حسنه به صورت گسترده در سطح استان اجرا شود.