شناسهٔ خبر: 159369 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی:

فعالیت سامانه بارشی فردا شدت می‌گیرد

بارش برف کارشناس سازمان هواشناسی از تشدید فعالیت سامانه بارشی برای فردا خبر داد و گفت: به جز نوار غربی کشور، در سایر نقاط بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی وضعیت جوی و آب و هوای امروز سه‌شنبه هشتم اسفند ماه و روزهای آتی را تشریح کرد و گفت: امروز بارش برف و باران در مناطقی از غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات شرقی زاگرس خواهیم داشت و در نوار شرقی کشور بارش‌ها به صورت پراکنده و به شکل برف است.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: فردا فعالیت این سامانه بارشی شدت می یابد و به جز نوار غربی کشور، در سایر نقاط بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رفیعی، روز پنجشنبه در نیمه غربی کشور، آسمان صاف خواهد شد و بارش‌ها به نوار شرقی و سواحل دریای خزر، البرز شرقی و مرکزی و مناطقی از مرکز کشور محدود می‌شود و روز جمعه هم بارش‌ها در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه انتظار داریم برای شنبه هفته آینده بیشتر مناطق کشور جوی آرام داشته باشند، افزود: از نظر دمایی ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته به ویژه برای نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هم آب‌های دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی بیشتر یه شکل‌ برف خواهد بود، سبب کاهش دید، لغزندگی زمین، مه گرفتگی و کولاک برف می‌شود و رانندگان در صورت تردد در این مسیرها باید به تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

رفیعی ادامه داد: با توجه به ماندگاری هوای سرد تا روزهای پایانی هفته در بیشتر مناطق کشور، توصیه می‌شود هموطنان در مصرف حامل‌های انرژی توجه لازم راداشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری است و گاهی مه رقیق خواهد داشت و در ارتفاعات تهران احتمال بارش و کولاک برف وجود دارد.

وی افزود: بیشینه دما به ۳ درجه بالای صفر می‌رسد، کمینه دما نیز امروز ۲ درجه زیر صفر شد و فردا هم به صفر خواهد رسید.