شناسهٔ خبر: 162915 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ضمن تقدیر از شهرداری صالحیه خبر داد:

آماده اجرای طرح کلید به زمین هستیم

جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ضمن تقدیر از اقدام طرح کلید به کلید شهرداری صالحیه در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ از آمادگی برای اجرای این طرح توسط شهرداری‌های استان تهران و این اداره کل طی سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران)، حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه ساکنان بافت‌های فرسوده استان می‌توانند از تسهیلات طرح کلید به کلید یا کلید به زمین برخوردار شوند از اقدام خوب شهرداری صالحیه و شورای‌شهر این شهرستان در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ تقدیر کرد و گفت: وجود ۲۴۸ هزار بنای ناپایدار در استان تهران زنگ خطر برای تمام مسئولان و به‌ویژه شهرداران است و می‌بایست این بناهای ناپایدار که در محدوده‌های هدف واقع شده‌اند هر چه سریع‌تر نوسازی شوند.

جنتی با بیان اینکه اقدامات خوبی از طرف مسئولان استان تهران برای نوسازی بافت‌های فرسوده انجام شده‌است، تأکید کرد: اکنون استان تهران جزو استان‌های پیشرو در عرصه نوسازی بافت‌های فرسوده است و امسال هم که به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده‌است بنا داریم با مشارکت خود مردم و سازندگان در قالب طرح شهید باکری یک افزایش ۵۰ درصدی را رقم بزنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: برای به سرانجام رسیدن این طرح؛ طرح‌های تشویقی مثل کاهش صدور پروانه از ۸ ماه به ۲ ماه؛ تخصیص ۵۰ درصدی به سازندگان و ارائه تسهیلات بانکی به مردم در نظر گرفته شده‌است.

وی همچنین از اجرای طرح کلید به کلید و کلید به زمین، خبر داد و افزود: مردم در صورت اعلام آمادگی می‌توانند مسکن خود را با یک زمین معاوضه کنند که شامل تخفیف ۴۰ درصدی هم خواهند شد.

جنتی گفت: از جمله شهرهای پیشرو در این خصوص شهر صالحیه است که زمان صدور پروانه در این شهر به یک هفته تقلیل یافته است و دومین شهر کشور در اجرای طرح کلید به کلید و اولین شهر استان در این خصوص است که امید داریم سایر شهرداران نیز به این جریان ملحق شوند.