شناسهٔ خبر: 163317 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سال ۱۴۰۳ سال جهش تولید و تحویل مسکن در چهارمحال و بختیاری

نهضت ملی مسکن سال ۱۴۰۳ با برنامه ریزی‌های انجام شده در جهت رفع مشکلات و موانع در حوزه تأمین زمین برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت در استان چهار محال و بختیاری، شاهد جهش تولید مسکن در این استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (چهارمحال و بختیاری)، خدایار باقری مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اراضی قابل استفاده در شهرستان‌های استان گفت: در شهرستان شهرکرد در شهرهای شهرکرد، سورشجان، طاقانک، نافچ و هفشجان برای متقاضیان نهضت ملی مسکن زمین تأمین شده‌است؛ و در شهرهای شهرکرد و هفشجان عملیات اجرایی شروع شده‌است و در شهرهای سودجان، کیان و هارونی تاکنون به‌دلیل مشکلات و موانع موجود زمینی تأمین نشده است.

باقری ادامه داد: در شهرستان بروجن در همه‌ شهرهای این شهرستان زمین تأمین و در بروجن و گندمان عملیات اجرایی شروع شده‌ و در شهرستان اردل تاکنون تنها برای شهر اردل زمین تأمین و عملیات اجرایی آن آغاز شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: در شهرستان کیار برای شهرهای شلمزار، دستنا و گهرو زمین تأمین و در شلمزار عملیات اجرایی شروع شده‌ و در شهرستان لردگان تنها برای شهر لردگان زمین تامین شده‌ که عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده‌است.

به گفته باقری، در شهرستان کوهرنگ تنها برای شهر چلگرد تأمین زمین صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در شهرستان خانمیرزا برای شهر آلونی تأمین زمین صورت گرفته است.

باقری با بیان اینکه در شهرستان بن برای همه شهرها تأمین زمین شده‌است، گفت: در شهرستان فارسان در شهرهای فارسان، جونقان و چلیچه زمین تأمین شده‌ و در فارسان عملیات اجرایی آن آغاز شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: در شهرستان فرخ شهر در شهر فرخشهر زمین تأمین و عملیات اجرایی آن آغاز شده‌ و در شهرستان فلارد در شهر مال‌خلیفه تأمین زمین صورت گرفته است.

وی افزود: در شهرستان سامان در شهر سامان زمین تأمین و عملیات اجرایی آن آغاز شده‌است.

باقری در پایان گفت: در مجموع از ۴۳ شهر استان چهار محال و بختیاری، در ۲۷ شهر زمین تأمین و در ۱۰ شهر عملیات اجرایی آغاز شده است؛ همچنین روند آماده سازی زمین ۱۷ شهر آغاز شده‌است؛ تمام تلاش و توان ما در مجموعه راه و شهرسازی این است؛ که در سال جاری با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده با تأمین زمین در شهرهایی که با کمبود زمین مواجه هستند؛ و شهرهایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده‌است؛ اما با کندی پیش می‌رود؛ سرعت بیشتری بگیرد؛ و انشاءالله با رفع مشکلات و موانع موجود در سال جاری، شاهد جهش چشمگیری در حوزه تولید و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن خواهیم بود.