شناسهٔ خبر: 163358 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فارس پیشتار در رفع تصرف اراضی دولتی

طالبان- راه و شهرسازی فارس مدیرکل راه و شهرسازی فارس، با اشاره به پیشتازی این استان در رفع تصرف اراضی دولتی گفت: سال گذشته افزون بر سه میلیون و ۶۴۸ هزار مترمربع از زمین‌های‌ دولتی در این استان توسط یگان حفاظت این اداره کل رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (فارس)، محمود رضا طالبان با اشاره به رفع تصرف سه میلیون و ۶۴۸ هزار مترمربع از زمین‌های‌ دولتی در استان فارس اعلام کرد: ارزش اراضی رفع تصرف شده طی مدت مذکور ۵۲ هزار میلیارد ریال است که به بیت المال بازگردانده شد.

وی ادامه داد: همچنین برای یک میلیون و ۱۲۷ هزار متر مربع از اراضی مذکور احکام قطعی قضایی به نفع دولت صادر شده که ارزش ریالی آن حدود ۵۵ هزار میلیارد ریال است.

او اظهار کرد: بنا به اعلام مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، بیشترین رفع تصرف اراضی ملی در کشور طی ۱۰ ماه سال گذشته یعنی از ابتدای فروردین تا پایان دیماه ۱۴۰۲ به میزان ۵۵۲ مورد مربوط به استان فارس است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: یگان حفاظت این اداره کل با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی ملی و دولتی به شکل جدی و قانونی برخورد می‌کند.

طالبان افزود: شهروندان می‌توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را ضمن تماس با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.