شناسهٔ خبر: 16339 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد:

نظارت هفتگی مهندسان بر پروژه‌های درحال ساخت شهرهای جدید/ تخلفات با جدیت پیگیری می‌شود

حسن ولی پور معاون فنی و مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید از نظارت هفتگی مهندسان شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید از پروژه‌های درحال ساخت شهرهای جدید در کشور خبر داد و گفت: تخلفات در صورت مشاهده با جدیت پیگیری و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حسن ولی‌پور در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نظارت مداوم را یکی از الزامات اجرای پروژه‌های ساختمانی دانست و اظهار کرد: با وچود اینکه وظیفه اصلی کنترل ساخت تمامی پروژه‌ها به ویژه مسکن مهر در کل کشور برعهده مهندسان نظام مهندسی است ولی شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید نیز گروهی از مهندسان مشاور را برای انجام نظارت عالیه بر طرح‌های درحال ساخت خود گردآوری کرده است.

معاون فنی و مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید بر این نکته که پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای جدید بیشترین حجم کاری را به خود اختصاص می‌دهد گفت: پس از بازدید نمایندگان نظام مهندسی و تأکید بر اجرای دقیق قوانین این سازمان در روند ساخت و ساز، مهندسان شرکت مادرتخصصی شهرهای جدید نیز بر عملکرد پروژه‌ها نظارت کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا مشکل آن را به شرکت گزارش می‌دهند.

به گفته وی مدیران عامل شهرهای جدید پس از بررسی مشکلات به پیمانکاران تذکر داده و در مرحله بعد با قطع اعتبارات، آن‌ها را مجبور به رفع نواقص می‌کنند.

ولی‌پور همچنین اضافه کرد: شرکت عمران شهرهای جدید که در همه حوزه‌های ساخت و ساز در شهرهای جدید نظارت دارد مشکلات را از سوی نمایندگان به صورت مکتوب دریافت کرده و در مدت زمان معین خواستار رفع مشکل و پیگیری آن‌ها از سوی مسئولین و پیمانکاران می‌شود.

معاون فنی و مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید تأکید کرد: نظارت مهندسان شرکت مادر به صورت هفتگی در تمامی شهرها انجام شده و مشکلات با جدیت کامل پیگیری می‌شود. /

نظر شما