شناسهٔ خبر: 163561 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم اهدای زمین در شهر جدید امیرکبیر:

۸ هزار قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر واگذار می‌شود

غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه سیاست احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر جدید امیرکبیر یک طبقه حیاط دار است از برنامه واگذاری ۸ هزار قطعه زمین در این شهر جدید و در قالب واگذاری ساخت گروهی، انفرادی و طرح جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید غفوری رئیس هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، امروز ۲۳ فروردین در آیین اهدای قرارداد زمین به متقاضیان طرح‌های جوانی جمعیت و ساخت انفرادی زمین در شهر جدید امیرکبیر استان مرکزی با تبریک عید سعید فطر اعلام‌کرد: امروز در جمع مردمان استان مرکزی و شهر جدید امیر کبیر اعلام می‌کنم که سیاست شرکت عمران شهرهای جدید در بخش ساخت تأکید بر افزایش اکیپ‌های اجرایی و بالا بردن پیشرفت فیزیکی پروژه‌هاست و به همه شهرها ابلاغ شده که شیفت‌های دوم و سوم کاری عملیات اجرایی فعال شود و در بحث واگذاری زمین چه به‌صورت انفرادی، گروهی و جوانی جمعیت سیاست شهرهای جدید علاوه بر آماده‌سازی و واگذاری زمین، بحث حمایت، هدایت، نظارت و پشتیبانی از پروژه تا تکمیل و تحویل واحدها با مشارکت مردم است.

سیاست احداث واحدهای نهضت ملی در شهر جدید امیرکبیر واحدهای ویلایی است

رئیس هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید افزود: نگاه ما به شهر جدید امیرکبیر متفاوت است، از آنجایی که شهر جدید امیرکبیر جزو تنها شهرهای ویلایی کشور است و مزیت آن ویلایی بودن است، بنابراین سیاست ما در شهر امیرکبیر ویلایی بودن و ویلایی ماندن است و دوست داریم به همین سبک باقی بماند.

غفوری تصریح‌کرد: هدف ما بازدید از پروژه‌های ساخت، آماده‌سازی، پروژه‌های روبنایی و زیربنایی است که در وزراتخانه و شهرهای جدید بسیار اهمیت دارد.

وی بیان کرد: در طرح اجرای نهضت ملی در شهرهای جدید ۴۰۰ هزار واحد را متعهد شدیم که خوشبختانه تا به امروز بالغ بر ۳۳۵ هزار واحد تأمین زمین شده است که یک رکورد ۶۰ درصدی در تأمین زمین در دو ماه پایان سال گذشته وجود داشته است و عملیات اجرایی نیز شتاب گرفته است. 

غفوری با یادآوری آغاز عملیات اجرایی ۱۲۵ هزار و ۹۰۰ واحد نهضت ملی مسکن تا بهمن ۱۴۰۲ اظهار کرد: در دو ماه پایانی سال ۱۴۰۲ و ابتدای سال ۱۴۰۳ جهش بسیار خوبی در شهرهای جدید کشور میسر شده و این عدد به ۱۶۵ هزار واحد در شهرهای جدید رسیده است.

۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران در حال اجراست

وی ادامه‌داد: در شهر جدید امیر کبیر سابقا یک‌هزار و ۱۳۱ واحد در طرح مسکن مهر شروع شد که عمدتاً تحویل شدند و مساکنی که دارای نواقص هستند نیز در حال تأمین منابع مالی آن هستیم که به پیشرفت ۱۰۰ درصدی برسانیم. در بحث نهضت ملی مسکن نیز در شهر امیر کبیر ۳ هزار واحد و مهاجران ۴ هزار واحد عملیات اجرایی شان آغاز شده است درحالی‌که تعهدات شرکت عمران شهرهای جدید بیش از این تعداد است.

۸ هزار قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر واگذار می‌شود

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران بیان کرد: ۸ هزار واحد در قالب واگذاری زمین‌های ۲۰۰ متری نیز به‌صورت افرادی، گروهی و جوانی جمعیت در نظر گرفته شده است و بحث جوانی جمعیت از اهمیت بالایی برخودار است و امیدواریم به‌زودی تعهدات خود را در بحث جوانی جمعیت عملیاتی سازیم.

واگذاری زمین برای ۹ هزار واحد یک طبقه حیاط دار در امیرکبیر تا پایان امسال

غفوری عنوان کرد: حدود ۹۰۰ واحد واگذاری زمین ویلایی داریم و ۸ هزار واحد در شهر امیرکبیر واگذاری قطعه زمین به‌صورت گروهی و انفرادی در نظر داریم و به‌طور کلی سیاست ما از این به‌بعد این است که علاوه بر تأمین زمین بحث حمایت، هدایت و نظارت و پشتیبانی را تا اجرا و تکمیل و تحویل پروژه‌ها داشته‌باشیم. شرایط طوری است که در شهر جدید امیرکبیر تا پایان سال هر ماه واگذاری زمین خواهیم داشت، حدود ۹ هزار واحد واگذار زمین ویلایی در برنامه بوده و عملیات اجرایی ۳ هزار واحد جدید نیز آغاز شده است هرچند این میزان کافی نیست و به‌طور حتم سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی ادامه‌داد: در مورد اجرای پروژه‌ها متعهد شدیم که شیفت‌های جبرانی را در تمامی شهرهای جدید کشور عملیاتی کنیم و شیفت دوم و سوم کاری کارگاه‌ها فعال شوند، برای پرداخت تسهیلات چند روز گذشته جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و مقرر شد تأمین مالی پروژه‌ها در موعد مقرر انجام شود.

وی ادامه‌داد: از مالکان در طرح نهضت ملی مسکن تقاضا داریم برای سریع در روند اجرای پروژه‌ها نیز آورده‌های مالی خود را به‌سرعت به پروژه‌ها تزریق کنند تا بازدید خانواده‌ها از اجرا و پیشرفت پروژه‌ها انجام شود و با شرکت‌های عمران توافق شده است که روزهای جمعه برای بازدید مردم از پروژه‌ها در نظر گرفته شود تا در سال ۱۴۰۳ نیز سال تسریع در پروژه‌های آماده سازی و تحویل و تکمیل باشد و در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران روزهای خوبی را در پیش داشته‌باشیم.

در پایان مراسم قرارداد واگذاری زمین با خانواده‌ها با حضور سعید غفوری رئیس هیئت‌مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران، سعید میرزایی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و دیگر مسئولان به متقاضیان زمین در شهر جدید امیرکبیر اهدا شد.