شناسهٔ خبر: 163574 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره):

شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان امن ایران استفاده می‌کنند

چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه شرکت لوفت هانزا از روز یکشنبه طبق برنامه پروازهای خود را انجام می دهد، گفت: ساعت ۱۸ امروز،‌ پرواز مونیخ به بمبئی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از آسمان امن ایران عبور کرده است.

سعید چلندری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تعداد پروازهای انجام شده حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ اظهار کرد: در این بازه زمانی ۳۹۹۴ پرواز از این فرودگاه به ۶۰ نقطه جهان انجام شده است.

وی افزود: این تعداد پرواز بر عهده ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی بوده است.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان کرد: در ایام تعطیلات عید فطر نیز حدود ۱۰۰۰ پرواز انجام شده و هیچ پروازی در این چند روز لغو نشده است.

چلندری تصریح کرد: اخیرا خبری در فضای مجازی منتشر شده است که شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا پروازهای خود به مقصد ایران لغو کرده است که باید توجه داشت این اقدام شرکت مذکور مسبوق به سابقه است و تعداد یک تا ۳ پرواز خود را به دلایل عملیاتی لغو و بلافاصله بعد از آن طبق RPL شش ماهه برنامه ریزی کرده است. 

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: شرکت لوفت هانزا از روز یکشنبه طبق برنامه پروازهای خود را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش فلای رادار که در دسترس عموم مردم قرار دارد، ساعت ۱۸ امروز،‌ پرواز مونیخ به بمبئی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از آسمان امن ایران عبور کرده است و تعداد زیادی از پروازهای شرکت های هواپیمایی خارجی از آسمان ایران استفاده می کنند.