شناسهٔ خبر: 163604 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بررسی بالغ بر ۶۶ هزار استعلام فرم (ج) شهروندان قمی در سال ۱۴۰۲

فرم ج رییس اداره املاک، بانک زمین و حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان قم از بررسی ۶۶ هزار استعلام فرم (ج) در یک سال اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، سیده معصومه روشنایی به تشریح جزئیات و نحوه بررسی وضعیت فرم (ج) در یک سال اخیر در این اداره کل پرداخت.

وی توضیح داد: فرم جیم ناظر بر حق شهروندی هر یک از خانواده‌ها است که به‌واسطه آن می‌توانند از مزایای دولتی شامل ثبت نام در طرح اقدام ملی، نهضت ملی مسکن و...بهره‌مند گردند.

روشنایی افزود: با شروع فرآیند ثبت نام طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در شهرهای حوزه استحفاظی، فرم جیم متقاضیان برای بهره‌مند شدن از مزایای دولتی مزبور از سوی همکاران در حوزه املاک و حقوقی مورد بررسی و پالایش قرارگرفت.

وی در خصوص سازوکار این استعلام گفت: هر شخص برای دریافت تسهیلات دولتی اعم از زمین، مسکن و.... با موضوع استعلام فرم (ج) مواجه خواهد شد.

به گفته رئیس اداره املاک اداره کل راه و شهرسازی استان قم استعلام فرم (ج) فقط در خصوص دریافت تسهیلات دولتی است که اگر متقاضی در گذشته از این مزایا استفاده کرده باشد در اصطلاح فرم جیم ایشان قرمز و در صورت عدم‌استفاده، فرم جیم سبز خواهد بود.

وی اظهار کرد: بر این اساس اداره کل راه و شهرسازی استان قم در سال ۱۴۰۲، فقط در طرح‌های اقدام ملی و نهضت ملی، اقشار ویژه، مسکن یکم افزون بر ۴۸ هزار مورد فرم (ج) متقاضیان ثبت نام کننده بررسی شده‌است.

روشنایی در پایان تصریح‌کرد: بررسی و ثبت فرم (ج) بخشی از خدماتی است که در حوزه معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قم در حال انجام است.