شناسهٔ خبر: 163644 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل:

۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه راهداری در استان اردبیل اجرا می‌شود

عملیات آسفالت ریزی سرخه-سمنان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه‌های راهداری در مناطق مختلف این استان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اردبیل، کلیم الله وثوقی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از راه‌های روستایی گفت: طی ۲ سال اخیر در حوزه اجرای روکش آسفالت و آسفالت راه‌های روستایی اتفاقات خوبی در استان رخ داده است به‌طوری که در جریان سفر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی به استان ۲۰ هزار میلیارد ریال پروژه در استان اجرا شد.

وی اضافه‌کرد: امسال هم ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه اعم از اجرای ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی، ۳۵۰ کیلومتر روکش آسفالت راه‌های اصلی و فرعی، ۴۰ کیلومتر روشنایی و حذف ۱۳ نقطه پرتصادف جزو برنامه‌های اصلی اداره کل است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه با مساعد شدن شرایط جوی از اواخر اردیبهشت عملیات آسفالت راه‌های استان شروع می‌شود، گفت: در سال‌های اخیر شاخص راه‌های روستایی آسفالت استان به بیش از ۵۸ درصد رسیده است که بالاتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: اولویت امسال راهداری آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار است، اولویت بعدی ماه آسفالت راه‌های روستاهای بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار است.

عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: حدود ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار در استان باید آسفالت شود که به‌ترتیب اجرا خواهد شد.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل بیان کرد: در تعطیلات عید سعید فطر یک‌هزار و ۳۰۰ دستگاه ناوگان عمومی شامل ۲۸۰ اتوبوس، ۳۵۰ دستگاه مینی بوس و بیش از ۶۵۰ سواری آماده جابه‌جایی مسافران در این استان است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با تشریح فعالیت‌های نوروزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: در سفرهای نوروزی ۴۰۰ راهدار با استفاده از ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در قالب ۸۰ اکیپ راهداری در راه‌های استان مستقر شده‌بودند تا به مسافران عبوری از راه‌های استان خدمات رسانی کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه‌کرد: در این راستا و علاوه بر استقرار راهداران، اقدامات متعددی اعم از تجهیز علائم ایمنی، خط‌کشی، لکه گیری راه‌های استان انجام شد در کنار آن اقدامات لازم برای ارائه مطلوب خدمات در ۲۰ مجتمع خدمات بین‌راهی استان اتخاذ شد.

وثوقی ادامه‌داد: همچنین برای کاهش تصادفات جاده‌ای و مدیریت سفر پویش "چشم به راهیم" در کیلومتر ۶۶ اردبیل سرچم در مجتمع دریا قره قشلاق در ایام نوروز برپا شد که هدف از این پویش ایجاد فرصتی برای استراحت رانندگان و کاهش تصادفات در جاده‌های استان بود..

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز در مجموع یک میلیون و ۳۵۹ هزار تردد در ۶ محور ورودی و خروجی استان ثبت شد که با آمار سال گذشته تردد راه‌های استان برابری می‌کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه‌کرد: امسال همچنین نزدیک به ۸۱ هزار مسافر با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در استان جابه‌جا شدند که در مقایسه با سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وثوقی گفت: با تمهیدات اتخاذ شده امسال کنترل‌های لازم اعمال شد و مشکلی در پیک سفر نداشتیم و اگر هم موضوعات خاصی بود در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گرفت.