شناسهٔ خبر: 163647 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

انجام ۶۵ کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌های شهرستان پلدختر

روکش آسفالت رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پلدختر طی سال گذشته روکش آسفالت ۶۵ کیلومتر از جاده‌های این شهرستان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از لرستان، روح‌اله شریف‌زاده رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پلدختر به عملکرد شاخص این اداره در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و تلاش ادارات ستادی و شهرستان، روکش آسفالت ۶۵ کیلومتر از محورهای اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان انجام شده‌است.

وی ادامه‌داد: از این ۶۵ کیلومتر روکش آسفالت، ۳۰ کیلومتر راه‌های روستایی، ۲۴ کیلومتر راه‌های اصلی و ۱۱ کیلومتر از راه‌های فرعی انجام شده‌است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پلدختر بیان کرد: در سال گذشته حذف و اصلاح ۶ نقطه حادثه‌خیز در محور پلدختر _خرم آباد ( پیچ بعد از جلگه، پیچ قبل از مورانی، پیچ پران پرویز و منطقه گل گل) و محور پلدختر -پل زال (تقاطع تالاب‌های ولیعصر و تقاطع کنار بلوط) با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال انجام شد.

شریف‌زاده اضافه‌کرد: ۴ دستگاه پل در محورهای روستایی (برگلان سوخته، چولهول، بن لار و تودار شاکرمی) احداث شد، همچنین ۷ دستگاه پل در محورهای مواصلاتی این شهرستان مرمت و مورد بازسازی قرار گرفت.

وی تصریح‌کرد: از دیگر اقدامات شاخص انجام شده احداث روشنایی نقطه حادثه‌خیز محور پلدختر _ پل زال (بعداز پاعلم) و احداث برج نوری نقطه حادثه‌خیز محور پلدختر _خرم آباد (پیچ پران پرویز) می‌باشد.