شناسهٔ خبر: 163785 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد؛

ایمن سازی محور ارومیه_سلماس با صرف ۶۰ میلیارد تومان

66f11ddf-a2d6-464b-8841-0d6f07775213.jpg مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی از ایمن سازی محور ارومیه - سلماس با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی طی ۶ ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه طول گردنه قوشچی محور ارومیه_سلماس به ۲۷ کیلومتر می‌رسد، گفت: در ۱۴ کیلومتر از این محور که در حوزه شهرستان ارومیه قرار دارد ظرف ۶ ماه گذشته، با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان، نیوجرسی نصب شده‌است.

وی تصریح‌کرد: همچنین در این مدت در ۱۴ کیلومتر از محور ارومیه _سلماس، بالغ بر ۱۰ هزار عدد رفلکتور نیوجرسی که به آشکارسازی مسیر کمک می‌کند با اعتبار یک میلیارد تومان نصب شد.

دست نشان با اشاره به اینکه نصب نیوجرسی خطر تصادف شاخ به شاخ با عاملیت جاده را کاهش می‌دهد، اظهار کرد: پس از اجرای طرح نصب نیوجرسی، تصادفات منجر به فوت شاخ به شاخ در گردنه قوشچی محور ارومیه_سلماس صفر شده‌است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش روشنایی در کاهش تصادفات جاده‌ای در شب، یادآور شد: ۲۰ کیلومتر از ۲۷ کیلومتر گردنه قوشچی محور ارومیه_سلماس با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان به سیستم روشنایی تجهیز شده‌است.

وی با اشاره به اینکه ایمن سازی ادامه محور ارومیه_سلماس در دستور کار اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی است، خاطر نشان کرد: عملیات نصب نیوجرسی در ۱۳ کیلومتر باقی مانده این محور که در حوزه شهرستان سلماس قرار دارد ظرف ۴ ماه و بااعتبار ۴۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی از ۲۵ فروردین سال جاری شروع شده و پیمانکار در حال تولید و سپس نصب نیوجرسی است.