شناسهٔ خبر: 16386 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فدایی ازپیشرفت ۴ پروژه‌ ملی مشترک کهگیلویه، فارس و خوزستان خبر داد؛

افتتاح بخشی از بزرگراه بابا میدان - یاسوج - سمیرم در دهه فجر/ حل مشکل ترافیکی تقاطع پاتاوه-دهدشت

حسن فدايي مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن پروژه‌های جاده‌ای و ریلی مشترک بین این استان و استان‌های همجوار، از افتتاح بیش از ۹کیلومتر از بزرگراه بابامیدان - یاسوج - سمیرم در دهه فجر خبر داد که به این ترتیب حدود ۲۲ کیلومتر از این بزرگراه به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن فدایی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه‌های مشترک با استان‌های همجوار گفت: این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی خاص خود در مسیر برخی از پروژه‌های ملی قرار گرفته است از جمله پروژه ساخت بزرگراه شیراز- اهواز که بین ۳ استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان مشترک است.

وی افزود: ۱۲۰ کیلومتر از بزرگراه اهواز - شیراز در حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد که تنها ۱۸ کیلومتر آن به مناقصه نرفته و بقیه در دست اجراست. نزدیک به ۳۰ کیلومتر آن از ورودی گچساران تا باشت به بهره‌برداری رسیده‌ و یک قطعه ۳۷ کیلومتری نزدیک به ۱۲ درصد و قطعه دیگر هم ۳۷درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از پروژه‌های مشترک استان را نیز  ساخت بزرگراه شیراز - یاسوج برشمرد و افزود: ۳۸ کیلومتر از این بزرگراه در حوزه استحفاظی ماست که ۱۷ کیلومتر آن در ورودی شهر یاسوج تمام شده و در حال بهره‌برداری است. بقیه هم در شرف انجام کارهای مربوط به مناقصه است.

وی ادامه داد: دیگر پروژه مشترک در حوزه راهسازی، بزرگراه اقلید - یاسوج است که نزدیک به ۴۰ کیلومتر آن در استان ماست . از این مقدار ۵ کیلومتر تمام شده و در حال بهره‌برداری است و بقیه مسیر هم در دست اجراست.

فدایی در مورد پروژه ریلی مشترک بین استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و فارس اظهار کرد: پروژه آنتنی اقلید یاسوج به طول ۱۷۰ کیلومتر است که زیرسازی ۲۴ کیلومترآن در دست اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پروژه‌های شاخص استان نیز گفت: مهمترین پروژه‌ای که در حال حاضر در استان در دست اجراست، ساخت بزرگراه بابامیدان - یاسوج - سمیرم است که ۱۲ کیلومتر از آن تمام شده و ۹ کیلومتر و ۷۰۰ متر هم تقریبا تمام شده و در حال انجام کارهای جداسازی و نصب علائم هستیم. قطعه دیگر این پروژه به طول ۱۶ کیلومتر و  به ارزش ۲۷ میلیارد تومان در مرحله انجام مناقصه است. در این قطعه که در شمال شهر یاسوج قرار دارد، ۲ پل خاص هم قرار گرفته که پیمانکار ساخت این ۲ پل مشخص شده‌است و در حال ساخت هستند. اگر این ۱۶ کیلومتر تمام شود بسیاری از مشکلات ترافیکی این منطقه به خصوص در تقاطع با جاده پاتاوه - دهدشت که به سه راه «جندی خوری» مشهور است، حل می‌شود.

وی افزود: قطعه ۹/۷ کیلومتری این بزرگراه تقریبا آماده بهره‌برداری است که ان‌شاءالله در دهه فجر افتتاح خواهد شد./

نظر شما