شناسهٔ خبر: 163920 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس‌جمهور:

تولید مسکن برای مدد جویان ۴۴ درصد افزایش داشته است

رییسی رئیس‌جمهور در آیین واگذاری ۳۳ هزار و۸۶۳ واحد مسکونی به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد با اشاره به تحویل بیش از ۳۳ هزار منزل به مددجویان گفت: تولید مسکن و بهره برداری از مسکن برای مدد جویان در سال ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ افزایش ۴۴ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در آیین واگذاری ۳۳ هزار و ۸۶۳ واحد مسکونی به مدد جویان تحت پوشش کمیته‌امداد تصریح‌کرد: امروز بیش از ۳۳ هزار منزل تقدیم مددجویان می‌شود و این لحظه خوب و دلنشین است. خانه و مسکن یکی از دغدغه‌های افراد فاقد مسکن است که مددجویان کمیته‌امداد نیز در این زمینه صاحب حق هستند.

وی ادامه‌داد: هزینه‌ای که مسکن در سبد خانواده دارد بالاترین هزینه است و تلاشی که توسط همه دستگاه‌ها برای خانه‌دار شدن مردم صورت‌می‌گیرد قابل‌تقدیر است و بدانند اجر بزرگ و پاداش عظیم نزد پروردگار دارند.

رئیس جمهور در این مراسم طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات دولت برای رفع نیاز مسکن متقاضیان مددجو در سراسر کشور، تحقق وعده دولت مردمی در این زمینه و قدردانی از تلاش‌های همه بخش‌ها و نهادها مشارکت کننده در این طرح بزرگ گفت: رشد ۴۴ درصدی ساخت مسکن برای مددجویان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ از جمله خبرهای خوب و امیدآفرین است و باید از تلاش‌های همه مدیران استانی و نهادهای انقلابی برای تحقق این مهم صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه دولت در راستای تحقق این وعده که مدد جوی فاقد مسکن در کمیته‌امداد امام‌خمینی (ره) نداشته باشیم، ساخت مسکن برای مددجویان را ۴۴ درصد افزایش داد و لذا دولت صادق‌الوعد است، بر ضرورت تلاش مضاعف مسئولان مربوطه برای تسریع در تکمیل سایر پروژه‌های نهضت ملی مسکن تأکید کرد.