شناسهٔ خبر: 163988 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل گلستان:

تنظیم کرایه حمل محصولات کشاورزی با اخذ بارنامه میسر می‌شود

گلستان معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: نظارت بر تنظیم کرایه و افزایش انگیزه حضور ناوگان باری و کامیون‌های بومی و غیربومی برای حمل و نقل مطلوب محصولات کشاورزی در فصل برداشت محصولات کشاورزی امسال، تنها با اخذ بارنامه امکان‌پذیر است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان)، محسن عامریون با اشاره به الزام اخذ بارنامه در حمل و نقل بهینه و مطمئن محصولات کشاورزی، اظهار کرد: در حمل و نقل محصولات کشاورزی گرفتن بارنامه عامل مهمی است که از بسیاری از تخلفات و سوءاستفاده‌های احتمالی اعم از دزدی و سرقت محصولات و تخلف در کرایه جلوگیری می‌کند.

وی، عامل دیگر تنظیم کرایه حمل محصولات را، فعالیت شبانه روزی و مکانیزه مراکز تخلیه بیان کرد و افزود: مراکز تخلیه در صورتی که بتوانند روزانه تعداد قابل قبولی از ناوگان حامل محصولات را تخلیه کنند به‌نحوی که از ایجاد صف و خواب ناوگان جلوگیری شود، حمل و نقل را پویا تر کرده و دیگر کمبود کامیون نخواهیم داشت و کرایه‌ها نیز افزایش نمی‌یابد.

عامریون، افزایش حجم سطح زیر کشت سال جاری و همزمانی برداشت محصولاتی همچون کلزا، جو، سیب زمینی و باقلا را قابل توجه دانست و گفت: حمل و نقل به صرفه محصولات کشاورزی برای کامیون‌داران زمانی اتفاق می‌افتد که مراکز تحویل سریع تخلیه کرده و خواب کامیون‌ها در آنها زیاد نباشد.

امسال برای جابه‌جایی حدود ۲ میلیون تن محصول کشاورزی بهاره استان از ظرفیت حدود ۱۳ هزار کامیون بومی استفاده می‌شود.