شناسهٔ خبر: 164015 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در نشست هم اندیشی روسای بندری استان بوشهر مطرح شد؛

دهکده لجستیک در بندر بوشهر راه‌اندازی می‎‌شود

بندر بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از راه اندازی دهکده لجستیک در بندر بوشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در نشست هم اندیشی رؤسای بندری استان بوشهر که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: برای رونق بخشی به فعالیت‌های بنادر استان بوشهر نگاهی مثبت و سازنده وجود دارد که این نگاه نویدبخش توسعه دریا محور در این استان است.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در حوزه آموزش نیز با بهره‌گیری از تجارب و تخصص کارکنان سازمان برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح کارکنان در نظر گرفته شده‌است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نمره قابل قبول بنادر استان بوشهر در شاخص‌های مختلف، در سال گذشته، تأکید کرد: برای دوچندان کردن ظرفیت‌های بندری و دریایی استان بوشهر، در راستای توسعه دریا محور در سال جاری، باید نگرش جدیدی در بنادر این استان اتخاذ شود.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: با هدف حمایت لجستیکی و پشتیبانی از عملیات تخلیه بارگیری در بندر بوشهر، دهکده لجستیک در این بندر راه‌اندازی می‌شود.

محمد شکیبی نسب توضیح داد: تاکنون سه محدوده برای راه اندازی دهکده لجستیک بندر بوشهر پیش‌بینی شده که با بهره‌گیری از نظرات مشاور یکی از نقاط در شهرستان بوشهر گزینه اصلی به‌شمار می‌رود.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت دهکده لجستیک در شورای امور زیربنایی استان حمایت ویژه‌ای از این طرح شده و تحقق آن بدون‌تردید زمینه‌ساز رونق بیش از پیش فعالیت‌های تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح‌کرد: اکنون عمده بنادر بوشهر نیاز مبرم به توسعه فضای انبار و بارانداز دارند؛ چراکه در کمبود فضا زمان انتظار شناور در برخی از بنادر استان افزایش یافته‌است.

شکیبی نسب ادامه‌داد: در سال گذشته میزان قابل توجهی از کالاهای اساسی از بندر بوشهر وارد کشور شد که این نشان از ظرفیت بالای این بندر برای واردات کالای اساسی و به‌ویژه پذیرش کشتی‌های زیر ۳۰ هزار تن است.

در این نشست رؤسای بنادر گناوه، دیر و دیلم دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در جهت پویایی هر چه بیشتر فعالیت‌های بندری ارائه کردند.