شناسهٔ خبر: 164028 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اهراعلام کرد؛

آسفالت شدن ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی اهر

روسا رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اهر گفت: ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان اهر در سال ۱۴۰۲ آسفالت شد و در اختیار مردم منطقه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی؛ قاسم قمری، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اهر گفت: در سال ۱۴۰۲ به میزان ۱۰ کیلومتر از راه‌های این شهرستان نیز ساخته شده‌است.

وی افزایش کیفیت راه‌های روستایی را از اولویت‌های این اداره برشمرد و افزود: برای این منظور ۵۵ کیلومتر راه روستایی شن‌ریزی، تسطیح و فشرده‌سازی، ۱۰۰ کیلومتر کانال زنی و ۲۴۰ کیلومتر از راه‌های روستایی اهر نیز تیغ زنی شده‌است.

قمری همچنین از روکش آسفالت ۴۰ کیلومتر از محورهای اصلی شهرستان اهر در سال گذشته خبر داد و گفت: ۲۰۰ کیلومتر خط کشی محورهای اصلی و روستایی، ۵۰ کیلومتر اسکراب سیل راه‌های اصلی و روستایی، ۷۵ کیلومتر اصلاح شیب شیروانی و ۲۵۰ کیلومتر شانه سازی از دستاوردهای اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اهر در سال ۱۴۰۲ است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اهر حفاظت از جاده‌ها به‌عنوان سرمایه‌های کشور را ضروری دانست و افزود: چاله گیری در کلیه محورها با یک‌هزار تن آسفالت، لکه گیری در کلیه محورها به میزان ۸۰۰ متر مکعب، ۱۰۰ کیلومتر تسطیح، رگلاژ و مرمت آبشستگی راه‌ها بر اثر سیل، ریزش برداری به میزان ۴۰۰ متر مکعب، ۷۸۲ مورد نصب، تعویض صفحه، مرمت و بازسازی تابلو و علائم ، ۳۲۰۰ متر ارتقا و بهسازی حفاظ‌ها و ۴۰ مورد ایجاد سرعتکاه و رنگ آمیزی و ایمن سازی تقاطع از اقداماتی است که در این راستا انجام شده‌است.