شناسهٔ خبر: 164137 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

الزام اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قبل از چاپ آگهی‌های پیش فروش ساختمان

قانون پیش فروش ساختمان رییس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قم بر لزوم اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی قبل از انتشار آگهی‌های پیش فروش ساختمان توسط کلیه صادر کنندگان آگهی‌های پیش فروش ساختمان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، سید علی باقرمنش گفت: در راستای رعایت ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان و مفاد ۵ و ۹ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت های تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، ضرورت اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قم و خودداری از هرگونه تبلیغات برای پروژه های فاقد مجوز از این مرجع، ضروری است.

وی افزود: وفق ماده۲۱ قانون پیش فروش ساختمان مصوب 12/10/1389 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن و دستورالعمل ماده۱۹ آیین نامه مذکور و همچنین ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت های تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قم برای هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هرطریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه های اطلاع رسانی و سایر رسانه های گروهی و نصب در اماکن و... لازم الاجراست.

باقرمنش در پایان خاطر نشان کرد: لذا با توجه به مفاد فوق الاشاره و اطلاع رسانی های قبلی و از آنجایی که بعضی از پروژه ها بدون اخذ مجوز های قانونی به تبلیغات خود ادامه داده و باعث ایجاد تبعات منفی حقوقی و پیامدهای جدی برای خریداران می شود و مراجع قانونی ذیربط را نیز در مقابل عمل انجام شده قرار می دهد؛ لازم است برای جلوگیری از تسری موضوع و پیشگیری از وقوع تخلف، در راستای رعایت مفاد قانونی مذکور، هرگونه درج آگهی رسمی مبنی بر پیش فروش ساختمان ها، پس از اخذ مجوز از این اداره کل در رسانه های جمعی منتشر شود.