شناسهٔ خبر: 164204 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس مرکز مدیریت راه‌های کشور:

۲۶۰ سامانه حمل و نقل هوشمند در جاده‌های مازندران نصب می‌شود

مازندران رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور در سفر خود به استان مازندران گفت: در راستای هوشمندسازی و ارتقای ایمنی، ۲۶۰ سامانه حمل و نقل هوشمندITS در سطح راه‌های ارتباطی این استان نصب و راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، منصور فخاران در حاشیه بازدید خود از مرکز مدیریت راه‌های استان مازندران عنوان کرد: در حال حاضر ۷۵۹ سامانه حمل و نقل هوشمند جاده‌ای در راه‌های ارتباطی استان در دست بهره برداری بوده که با برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری ۲۶۰ مورد دیگر به آن اضافه می‌شود. 

وی گفت: مازندران از استان‌های مهم و تراز اول در ترددهای جاده‌ای بوده، از این رو نگاه مرکز مدیریت راه‌ها و همچنین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به محورهای مواصلانی این استان ویژه و ملی است. 

فخاران در ادامه اظهار کرد: در نوروز امسال بیش از نیمی از تماس‌های کاربران جاده‌ای با سامانه ۱۴۱ در مورد راه‌های استان مازندران بوده که این مهم نشان از اهمیت بالای راه‌های ارتباطی مازندران است. 

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور در ادامه گفت: در حال حاضر سامانه تلفن گویای ۱۴۱، سامانه‌های دوربین نظارت تصویری، سامانه تردد شمار بر خط، سامانه ثبت تخلف عبور ومرور، سامانه ردیاب ناوگان راهداری، سامانه تابلوهای پیام متغیرو سامانه دوربین عکسبرداری ثابت از جمله سامانه‌های موجود در استان مازندران بوده که در دست بهره برداری است. 

فخاران در ادامه تصریح کرد: نگاه مرکز مدیریت راه‌های کشور به این استان نگاه شبکه‌ای است و برای تکمیل چرخه هوشمندسازی کشور، استان مازندران جز این شبکه قرار گرفته و باید نیازمندی‌هایش در این زمینه رفع شود. 

گفتنی است بازدید از سامانه‌های هوشمند محورهای ارتباطی کندوان و سوادکوه و همچنین مرکز مدیریت راه‌های استان از جمله برنامه‌های سفر رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور به استان مازندران بود.